Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 


Aktualności
2017-06-15; 00:30:39 | Radom
Obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, w tradycji ludowej nazywana Bożym Ciała to święto celebrowane w Polsce od 1320 roku.

Boże Ciało to święto mające charakter dziękczynny i radosny. W naszym kraju obchodzone jest w czwartek po uroczystości Trójcy Świętej. Jest to święto ruchome, które wypada 60 dni po Wielkanocy.

Uroczystość została ustanowiona na skutek widzeń św. Julianny z Carillon. W Polsce po raz pierwszy święto to zostało celebrowane w 1320 roku w diecezji krakowskiej. Wprowadził je biskup Nankier.

Uroczystości te związane są z procesją z Najświętszym Sakramentem po ulicach parafii. Zatrzymuje się ona kolejno przy czterech ołtarzach. Wówczas czytane są fragmenty Ewangelii mający tematyczny związek z Eucharystią.

W Polsce Boże Ciało jest dniem ustawowo wolnym od pracy.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

W Radomiu wyglądamy wiosny, tymczasem lekkoatleci ZTE, którzy przebywają w Zakopanem na obozie szkoleniowym, podziwiają Tatry w zimowej scenerii

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft