Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2017-06-16; 18:59:25 | Radom
Budżet Obywatelski 2018: ponad 12 tysięcy radomian oddało głos!
Zakończyło się głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2018. Łącznie zagłosowało 12 tys. 035 osób. Oficjalne wyniki poznamy do 14 lipca.

Aż 12 035 osób wzięło udział w głosowaniu na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2018, z czego 7 tys. 317 zdecydowało się wypełnić papierową ankietę, a 4 tys. 718 wybrało internetową formę głosowania. Głosowanie za pośrednictwem strony www.konsultacje.radom.pl zyskuje coraz większą popularność. Jak co roku zanotowaliśmy wzrost, tym razem o ponad 200 głosów.

Wnioskodawcy chętniej wykorzystują także mobilne punkty głosowania. Te wyjeżdżały aż 150 razy, czyli 50 razy więcej niż w ubiegłym roku. Do późnych godzin, a w ostatnim dniu głosowania do północy, działała też linia alarmowa.

- Dziękuję za zaangażowanie zarówno tym, którzy projekty zgłaszali jak i tym, którzy je promowali. Ale szczególnie dziękuję tym, którzy oddali swój głos. Dzięki temu, kolejny raz, niemal 5 mln zł zostanie rozdysponowanych dokładnie tak, jak życzyli sobie tego mieszkańcy Radomia. To pokazuje, że radomianie chcą decydować o tym jak wygląda ich najbliższe otoczenie i jak wydawane są pieniądze – mówił Mateusz Tyczyński, dyrektor Kancelarii Prezydenta.

Wyniki głosowania zostaną przedstawione mieszkańcom do 14 lipca. – Już dziś zapraszamy na ogłoszenie wyników. Podobnie jak w ubiegłym roku ogłosimy je w przestrzeni miejskiej, tak żeby wszyscy zainteresowani mogli wziąć udział w tym wydarzeniu – dodał dyrektor Tyczyński.

W październiku odbędą się natomiast warsztaty ewaluacyjne. Podsumowany zostanie wówczas Budżet Obywatelski 2018, a uczestnicy warsztatów rozpoczną przygotowania do edycji BO 2019.

Źródło: UM Radom

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft