Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-06-19; 19:14:13 | Radom
Wiadukt do naprawy
W ciągu sześciu tygodni wiadukt w ulicy Wojska Polskiego zostanie naprawiony - zapowiadają władze miasta. Podtrzymują jednocześnie wolę gruntownej przebudowy odcinków dróg krajowych nr 9 i 12 od wiaduktu w ulicy Żółkiewskiego do ronda Matki Bożej Fatimskiej.

- Mamy już opinie specjalistów, że tę usterkę da się naprawić. Naprawa wiaduktu, na którym zapadła się część nawierzchni zostanie zlecona w ciągu 24 godzin - zapewnia wiceprezydent Konrad Frysztak. - Trzeba tam będzie odkuć asfalt, wykonać szalunek, założyć nowe zbrojenie, a następnie zabetonować i położyć asfalt - tłumaczy. Przez cały czas naprawy, czyli przez około 6 tygodni na wiadukcie będzie obowiązywał ruch wahadłowy.

Prezydent Radosław Witkowski podkreśla z kolei, że miasto ma świadomość konieczności przebudowy całego odcinka drogi krajowej, w tym wiaduktu w ulicy Wojska Polskiego. - W zeszłym roku przygotowaliśmy projekt i w ciągu kilku najbliższych dni wystąpimy o pozwolenie na budowę. Za dwa miesiące będziemy gotowi do ogłoszenia przetargu - mówi. Przypomina, że szacunkowa wartość całej inwestycji to 120 milionów złotych. Deklaruje, że miasto jest gotowe pokryć 20 procent kosztów. - Pamiętajmy, że jest to droga krajowa, z której korzystają przede wszystkim kierowcy spoza Radomia, a nawet spoza naszego kraju. Jeśli zaś chodzi o budżet miasta to naszymi priorytetami są m.in. trasa N-S i Radomski Program Drogowy - zaznacza Radosław Witkowski. Apeluje jednocześnie do parlamentarzystów i do rządu o współpracę w budowie montażu finansowego, który pozwoli zrealizować inwestycję. - Ta droga i ta dziura w wiadukcie nie ma barw politycznych i nie może być przedmiotem targów politycznych. Ten problem musimy rozwiązać – podkreśla prezydent Radosław Witkowski.

Źródło: UM Radom

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft