Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-06-22; 09:09:43 | Szydłowiecki
"Wisła - rzeka, która urzeka" - nagrody przyznane
Tytułowe stwierdzenie było tematem IX edycji konkursu ekologicznego organizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego. W tym roku wzięła w nim udział rekordowa liczba przedszkolaków - aż 760 dzieci z 87 mazowieckich przedszkoli. Wyróżnienie otrzymali podopieczni z Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Szydłowcu, a konkretnie praca wykonana przez Lenę Marszałek, Małgorzatę Płatek oraz Wojciecha Stefańskiego, pod opieką Jolanty Ziółek.

- Rok 2017 został ogłoszony "Rokiem Rzeki Wisły", dlatego tym razem zaproponowaliśmy najmłodszym Mazowszanom temat związany z królową polskich rzek. Walory przyrodnicze Wisły, ale też związane z nią problemy ekologiczne stanowiły doskonały punkt wyjścia do bardzo ciekawych prac plastycznych i dyskusji o Wiśle oraz innych polskich rzekach. Jak co roku, przedszkolaki świetnie poradziły sobie z tematem. Powstało wiele pięknych prac, z których bardzo trudno było wybrać te najlepsze - podkreśla wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska. - Wszystkim dzieciom i ich opiekunom za ciężką pracę włożoną w przygotowanie prac należą się ogromne podziękowania. Gratuluję wszystkim zwycięzcom.

Każda edycja konkursu łączy aktywną edukację ekologiczną z rozwijaniem zdolności plastycznych wśród dzieci. Po raz kolejny mazowieckie przedszkolaki udowodniły, że dostrzegają uroki środowiska, w którym żyją. Aby wziąć udział w konkursie "Wisła - rzeka, która urzeka" musiały wykonać pracę plastyczną w formacie A1 lub A2 według własnego pomysłu z dowolnych materiałów i z zastosowaniem różnych technik plastycznych. Jedną pracę mogło przygotować troje dzieci z jednego przedszkola. Konkurs odbywał się dwuetapowo. W pierwszym dyrektorzy przedszkoli wybierali jedną najlepszą pracę wykonaną w ich placówce i zgłaszali do etapu wojewódzkiego. W drugim wyboru laureatów dokonała specjalna komisja konkursowa. Ostatecznie spośród 87 nadesłanych prac udało się wybrać po dziewięć najlepszych prac (po trzech laureatów I, II i III miejsca).Przyznano również trzy wyróżnienia.

Na najmłodszych czekały ciekawe nagrody. Wszystkie nagrodzone dzieci otrzymały hulajnogi. Natomiast do przedszkoli trafiły zestawy nagród. Za zajęcie I miejsca - kładka, dyski sensoryczne, deska do balansowania, deskorolka oraz tunel z namiotem; II miejsca - kładka, dyski sensoryczne, deska do balansowania, deskorolka, a III miejsca - kładka, dyski sensoryczne, deska do balansowania. Wyróżnione placówki otrzymają kładkę, dyski sensoryczne i tunel z namiotem. Dodatkowo opiekunowie zaangażowani w przygotowanie zwycięskich i wyróżnionych prac konkursowych otrzymali torby treningowe.

Konkurs został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft