Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2017-06-22; 09:09:43 | Szydłowiecki
"Wisła - rzeka, która urzeka" - nagrody przyznane
Tytułowe stwierdzenie było tematem IX edycji konkursu ekologicznego organizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego. W tym roku wzięła w nim udział rekordowa liczba przedszkolaków - aż 760 dzieci z 87 mazowieckich przedszkoli. Wyróżnienie otrzymali podopieczni z Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Szydłowcu, a konkretnie praca wykonana przez Lenę Marszałek, Małgorzatę Płatek oraz Wojciecha Stefańskiego, pod opieką Jolanty Ziółek.

- Rok 2017 został ogłoszony "Rokiem Rzeki Wisły", dlatego tym razem zaproponowaliśmy najmłodszym Mazowszanom temat związany z królową polskich rzek. Walory przyrodnicze Wisły, ale też związane z nią problemy ekologiczne stanowiły doskonały punkt wyjścia do bardzo ciekawych prac plastycznych i dyskusji o Wiśle oraz innych polskich rzekach. Jak co roku, przedszkolaki świetnie poradziły sobie z tematem. Powstało wiele pięknych prac, z których bardzo trudno było wybrać te najlepsze - podkreśla wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska. - Wszystkim dzieciom i ich opiekunom za ciężką pracę włożoną w przygotowanie prac należą się ogromne podziękowania. Gratuluję wszystkim zwycięzcom.

Każda edycja konkursu łączy aktywną edukację ekologiczną z rozwijaniem zdolności plastycznych wśród dzieci. Po raz kolejny mazowieckie przedszkolaki udowodniły, że dostrzegają uroki środowiska, w którym żyją. Aby wziąć udział w konkursie "Wisła - rzeka, która urzeka" musiały wykonać pracę plastyczną w formacie A1 lub A2 według własnego pomysłu z dowolnych materiałów i z zastosowaniem różnych technik plastycznych. Jedną pracę mogło przygotować troje dzieci z jednego przedszkola. Konkurs odbywał się dwuetapowo. W pierwszym dyrektorzy przedszkoli wybierali jedną najlepszą pracę wykonaną w ich placówce i zgłaszali do etapu wojewódzkiego. W drugim wyboru laureatów dokonała specjalna komisja konkursowa. Ostatecznie spośród 87 nadesłanych prac udało się wybrać po dziewięć najlepszych prac (po trzech laureatów I, II i III miejsca).Przyznano również trzy wyróżnienia.

Na najmłodszych czekały ciekawe nagrody. Wszystkie nagrodzone dzieci otrzymały hulajnogi. Natomiast do przedszkoli trafiły zestawy nagród. Za zajęcie I miejsca - kładka, dyski sensoryczne, deska do balansowania, deskorolka oraz tunel z namiotem; II miejsca - kładka, dyski sensoryczne, deska do balansowania, deskorolka, a III miejsca - kładka, dyski sensoryczne, deska do balansowania. Wyróżnione placówki otrzymają kładkę, dyski sensoryczne i tunel z namiotem. Dodatkowo opiekunowie zaangażowani w przygotowanie zwycięskich i wyróżnionych prac konkursowych otrzymali torby treningowe.

Konkurs został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft