Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-07-02; 19:56:29 | Edukacja
Wspomnień czar. Liceum w Iłży ma już 80 lat
Absolwenci, goście i uczniowie wzięli udział w obchodach 80-lecia Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika w Iłży. Podczas uroczystości wręczono dwa medale Pro Masovia.

Otrzymali je: dyrektorka szkoły Agnieszka Kopeć-Fila oraz profesor Andrzej Strojnowski. Wręczono także 14 dyplomów uznania od marszałka Adama Struzika dla nauczycieli i pracowników szkoły.

Medal Zasłużony dla Powiatu Radomskiego otrzymało także liceum.
Obchody rozpoczęły się wizytą na cmentarzu i złożeniem kwiatów na grobach dawnych nauczycieli szkoły. Następnie uczestnicy wraz ze sztandarem udali się na uroczystą mszę świętą w kościele parafialnym. Następnie wszyscy, na czele z Iłżecką Orkiestrą Dętą, przeszli do szkoły. Tutaj, po przemówieniach i części artystycznej, była okazja do radosnych spotkań, rozmów, wspomnień.

W obchodach udział wzięli zaproszenie goście, m.in. wicestarosta Leszek Margas, wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Mazowieckiego Bożenna Pacholczak, członkowie zarządu: Marek Jarosz i Henryk Słomka, radny Krzysztof Kozera, naczelnik wydziału edukacji Jadwiga Wójtowicz, dyrektor radomskiej delegatury kuratorium Krzysztof Szewczyk oraz burmistrz Iłży Andrzej Moskwa i przewodniczący Rady Miejskiej Józef Skrobisz.

Źródło: ilza.pl

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft