Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-07-02; 19:56:29 | Edukacja
Wspomnień czar. Liceum w Iłży ma już 80 lat
Absolwenci, goście i uczniowie wzięli udział w obchodach 80-lecia Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika w Iłży. Podczas uroczystości wręczono dwa medale Pro Masovia.

Otrzymali je: dyrektorka szkoły Agnieszka Kopeć-Fila oraz profesor Andrzej Strojnowski. Wręczono także 14 dyplomów uznania od marszałka Adama Struzika dla nauczycieli i pracowników szkoły.

Medal Zasłużony dla Powiatu Radomskiego otrzymało także liceum.
Obchody rozpoczęły się wizytą na cmentarzu i złożeniem kwiatów na grobach dawnych nauczycieli szkoły. Następnie uczestnicy wraz ze sztandarem udali się na uroczystą mszę świętą w kościele parafialnym. Następnie wszyscy, na czele z Iłżecką Orkiestrą Dętą, przeszli do szkoły. Tutaj, po przemówieniach i części artystycznej, była okazja do radosnych spotkań, rozmów, wspomnień.

W obchodach udział wzięli zaproszenie goście, m.in. wicestarosta Leszek Margas, wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Mazowieckiego Bożenna Pacholczak, członkowie zarządu: Marek Jarosz i Henryk Słomka, radny Krzysztof Kozera, naczelnik wydziału edukacji Jadwiga Wójtowicz, dyrektor radomskiej delegatury kuratorium Krzysztof Szewczyk oraz burmistrz Iłży Andrzej Moskwa i przewodniczący Rady Miejskiej Józef Skrobisz.

Źródło: ilza.pl

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft