Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 






Aktualności
2017-07-13; 21:12:23 | Edukacja
Półkolonie w Radomiu z ekologią
Dzieci z radomskich szkół uczą się, jak prawidłowo segregować odpady także podczas wakacji.

Wyjeżdżając na kolonie czy rajdy również obowiązują pewne zasady. Dbamy o środowisko przez cały czas, nie zbieramy śmieci do kosza tylko wtedy, kiedy jesteśmy w szkole czy w domu. W plenerze tym bardziej powinniśmy pokazać kulturę i klasę. Właściwa segregacja odpadów powinna towarzyszyć nam także w okresie urlopu i wakacji. Dlatego Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego przeprowadza w radomskich szkołach zajęcia edukacyjne podczas półkolonii. Pomimo, że kojarzą się one przede wszystkim z odpoczynkiem od nauki i zabawą, ciekawa forma i temat skupia uwagę dzieci także w czasie wakacji.

Dzieci uczą się więc, jak zachowywać się nie tylko na co dzień, ale i w przerwie od szkolnych zajęć. Wiedza jak segregujemy odpady, co to jest recykling, jakie są odpady niebezpieczne, czym jest aplikacja Evenio, PSZOK i co zrobić z zepsutą pralką, to niektóre z istotnych zagadnień, które są poruszane. Dzieci zachęcone różnymi ciekawostkami zadają swoje pytania i interesują się tematem. Na koniec sprawdzają swoją wiedzę podczas quizu i otrzymują prezenty, co cieszy je najbardziej. Nas cieszy zaś fakt, że najmłodsi radomianie chętnie uczą się także w czasie wakacji, a ich wiedza często jest na wysokim poziomie.

Zajęcia są kontynuacją prowadzonych wiosną zajęć w placówkach przedszkolnych i potrwają do końca półkolonii. Następne zajęcia z edukacji ekologicznej będą prowadzone podczas roku szkolnego - informuje strona radom.pl.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz




powróć do strony głównej
 











Zdjęcie tygodnia

Popisy zespołu Frecce Tricolori jeszcze długo pozostaną w pamięci lokalnych fanów lotnictwa

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!








Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft