Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-07-13; 21:12:23 | Edukacja
Półkolonie w Radomiu z ekologią
Dzieci z radomskich szkół uczą się, jak prawidłowo segregować odpady także podczas wakacji.

Wyjeżdżając na kolonie czy rajdy również obowiązują pewne zasady. Dbamy o środowisko przez cały czas, nie zbieramy śmieci do kosza tylko wtedy, kiedy jesteśmy w szkole czy w domu. W plenerze tym bardziej powinniśmy pokazać kulturę i klasę. Właściwa segregacja odpadów powinna towarzyszyć nam także w okresie urlopu i wakacji. Dlatego Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego przeprowadza w radomskich szkołach zajęcia edukacyjne podczas półkolonii. Pomimo, że kojarzą się one przede wszystkim z odpoczynkiem od nauki i zabawą, ciekawa forma i temat skupia uwagę dzieci także w czasie wakacji.

Dzieci uczą się więc, jak zachowywać się nie tylko na co dzień, ale i w przerwie od szkolnych zajęć. Wiedza jak segregujemy odpady, co to jest recykling, jakie są odpady niebezpieczne, czym jest aplikacja Evenio, PSZOK i co zrobić z zepsutą pralką, to niektóre z istotnych zagadnień, które są poruszane. Dzieci zachęcone różnymi ciekawostkami zadają swoje pytania i interesują się tematem. Na koniec sprawdzają swoją wiedzę podczas quizu i otrzymują prezenty, co cieszy je najbardziej. Nas cieszy zaś fakt, że najmłodsi radomianie chętnie uczą się także w czasie wakacji, a ich wiedza często jest na wysokim poziomie.

Zajęcia są kontynuacją prowadzonych wiosną zajęć w placówkach przedszkolnych i potrwają do końca półkolonii. Następne zajęcia z edukacji ekologicznej będą prowadzone podczas roku szkolnego - informuje strona radom.pl.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz
powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft