Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2017-07-21; 21:14:59 | Edukacja
Dofinansowanie szkolnych inwestycji sportowych
Dofinansowanie w kwocie 2 mln 440 tysięcy złotych przyznało Radomiowi Ministerstwo Sportu i Turystyki.

To pieniądze pochodzące z Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej przeznaczone na pokrycie kosztów: budowy boiska przy PSP nr 28 przy ulicy Jaracza, remontu sali gimnastycznej w PSP nr 9 przy ul. Sandomierskiej oraz budowy hali sportowej w PSP nr 15 przy ulicy Kieleckiej. Dwie pierwsze inwestycje zostały już zrealizowane. Zarówno boisko na Plantach, jak i sala gimnastyczna na Ustroniu są po odbiorach technicznych i mogą służyć mieszkańcom Radomia. Natomiast budowa hali sportowej przy ulicy Kieleckiej powinna się rozpocząć w czwartym kwartale tego roku.

- To bardzo ważna inwestycja, która zmieni charakter tej rozwijającej się części Radomia. Cieszę się, że możemy wyjść naprzeciw potrzebom młodego pokolenia, które uczy się w tej podstawówce - mówi prezydent Radosław Witkowski.

O budowę hali zabiegała m.in. radna Marta Michalska-Wilk. - Z problemem braku odpowiedniej sali gimnastycznej uczniowie, rodzice i nauczyciele borykają się od lat. Poprzednia władza go nie dostrzegała. Kiedy zostałam radną obiecałam, że zrobię wszystko, by hala powstała. Cieszę się, że udało mi się danego słowa dotrzymać - mówi.

Radości z decyzji o budowie nie kryje też dyrekcja szkoły. - Przy dużej liczbie oddziałów i przy takich osiągnięciach sportowych jakie mamy dysponując tylko niewielką salą gimnastycznej myślę, że zasłużyliśmy na taki obiekt - cieszy się dyrektor PSP nr 15 Małgorzata Suligowska.

Miasto posiada już pełną dokumentacje techniczną i prawomocne pozwolenie na budowę. Zgodnie z projektem powstanie pełnowymiarowy obiekt o wymiarach 26,72 x 44,76 m, o wysokości 10 metrów, z trybunami na prawie 200 miejsc. – Hala będzie również wyposażona w łącznik z głównym budynkiem szkoły oraz w niezbędne zaplecze sanitarne i szatnie. Obiekt w całości zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – zapowiada wiceprezydent Konrad Frysztak.

Uczniowie PSP nr 15 będą mogli korzystać z nowej hali w 2019 roku.

Źródło: UM Radom
Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft