Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-07-21; 21:14:59 | Edukacja
Dofinansowanie szkolnych inwestycji sportowych
Dofinansowanie w kwocie 2 mln 440 tysięcy złotych przyznało Radomiowi Ministerstwo Sportu i Turystyki.

To pieniądze pochodzące z Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej przeznaczone na pokrycie kosztów: budowy boiska przy PSP nr 28 przy ulicy Jaracza, remontu sali gimnastycznej w PSP nr 9 przy ul. Sandomierskiej oraz budowy hali sportowej w PSP nr 15 przy ulicy Kieleckiej. Dwie pierwsze inwestycje zostały już zrealizowane. Zarówno boisko na Plantach, jak i sala gimnastyczna na Ustroniu są po odbiorach technicznych i mogą służyć mieszkańcom Radomia. Natomiast budowa hali sportowej przy ulicy Kieleckiej powinna się rozpocząć w czwartym kwartale tego roku.

- To bardzo ważna inwestycja, która zmieni charakter tej rozwijającej się części Radomia. Cieszę się, że możemy wyjść naprzeciw potrzebom młodego pokolenia, które uczy się w tej podstawówce - mówi prezydent Radosław Witkowski.

O budowę hali zabiegała m.in. radna Marta Michalska-Wilk. - Z problemem braku odpowiedniej sali gimnastycznej uczniowie, rodzice i nauczyciele borykają się od lat. Poprzednia władza go nie dostrzegała. Kiedy zostałam radną obiecałam, że zrobię wszystko, by hala powstała. Cieszę się, że udało mi się danego słowa dotrzymać - mówi.

Radości z decyzji o budowie nie kryje też dyrekcja szkoły. - Przy dużej liczbie oddziałów i przy takich osiągnięciach sportowych jakie mamy dysponując tylko niewielką salą gimnastycznej myślę, że zasłużyliśmy na taki obiekt - cieszy się dyrektor PSP nr 15 Małgorzata Suligowska.

Miasto posiada już pełną dokumentacje techniczną i prawomocne pozwolenie na budowę. Zgodnie z projektem powstanie pełnowymiarowy obiekt o wymiarach 26,72 x 44,76 m, o wysokości 10 metrów, z trybunami na prawie 200 miejsc. – Hala będzie również wyposażona w łącznik z głównym budynkiem szkoły oraz w niezbędne zaplecze sanitarne i szatnie. Obiekt w całości zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – zapowiada wiceprezydent Konrad Frysztak.

Uczniowie PSP nr 15 będą mogli korzystać z nowej hali w 2019 roku.

Źródło: UM Radom
Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft