Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-08-07; 21:25:54 | Radom
Adamed Smartup. Zawalcz o stypendium marzeń!
Już we wrześniu br. ruszy kolejna edycja Adamed Smartup. Weź udział w rekrutacji i powalcz o miejsce na innowacyjnym obozie oraz stypendium marzeń!

damed Smartup to program naukowo-edukacyjny skierowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, mający na celu popularyzację nauk ścisłych i przyrodniczych oraz wsparcie rozwoju pasji i zainteresowań szczególnie uzdolnionej młodzieży. Podstawą inicjatywy jest platforma internetowa www.adamedsmartup.pl oraz program stypendialny przeznaczony dla osób w wieku 15-19 lat.

Program patronatem honorowym objęli: Minister Edukacji Narodowej, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Instytut Badań Edukacyjnych, Narodowe Centrum Nauki, Politechnika Warszawska, Politechnika Śląska, Polska Akademia Nauk, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego,

Organizatorem programu Adamed Smartup jest Fundacja Grupy Adamed, której celem jest wspieranie działalności badawczo-rozwojowej, naukowej i oświatowej, popularyzacja nauki oraz wsparcie rozwoju młodzieży i środowiska naukowego.

Grupa Adamed to polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna, która powstała od podstaw na bazie polskiej myśli naukowej i własnych patentów. Jest producentem ponad 250 produktów nowej generacji, oferowanych zarówno polskim jak i zagranicznym pacjentom z ponad 60 krajów świata. Posiada swoje przedstawicielstwa: w Rosji, Hiszpanii, Kazachstanie, Czechach, Słowacji i na Ukrainie. Obecnie zatrudnia ponad 1700 osób. Od ponad 16 lat firma prowadzi własną innowacyjną działalność badawczo-rozwojową. Tworzy konsorcja naukowo-przemysłowe z wiodącymi uniwersytetami oraz instytutami naukowymi, w kraju i za granicą. Własność intelektualna firmy chroniona jest licznymi patentami.

Program Adamed Smartup z roku na rok zatacza coraz większe kręgi i do udziału zgłaszają się uczniowie z całej Polski. Nowoczesny obóz naukowy to szansa dla młodzieży na obcowanie z wybitnymi praktykami z najlepszych firm, uczelni i instytutów w Europie. Dla wielu z tych młodych ludzi program Adamed Smartup jest zarazem początkiem kariery naukowej.

Więcej informacji na www.adamedsmartup.pl! Zdjęcia z zeszłorocznej edycji obozu dostępne są na fanpage’u Adamed Smartup, a film podsumowujący wyjazd dostępny jest na kanale w serwisie YouTube.

Foto: freeimages.com

Źródło: UM Radom
Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft