Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-08-08; 07:20:05 | Kozienicki
Śledztwo w sprawie spowodowania śmierci trzech osób w pożarze
Prokuratura Okręgowa w Radomiu wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci trzech osób podczas pożaru domku letniskowego w Wilczkowicach Dolnych pod Magnuszewem. Zginęła tam trzy osoby: 49-letnia kobieta i jej dwóch wnuków w wieku trzech i pięciu lat.


Tragedia rozegrała się w środę 2 sierpnia. Przybyli na miejsce strażacy znaleźli zwęglone zwłoki kobiety oraz dziecka. Po ugaszeniu pożaru okazało się, że śmierć poniósł jeszcze jeden chłopiec.

– Czynności na miejscu przeprowadził prokurator wraz z funkcjonariuszami policji oraz biegłym sądowym z zakresu pożarnictwa. W czasie tych czynności nie ustalono przyczyny pożaru. Po przeprowadzeniu badań opinię w tym przedmiocie sporządzi biegły uczestniczący w oględzinach miejsca zdarzenia – informuje rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz.

Prokurator wszczął śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci trzech osób.
– Trwają czynności zmierzające do ustalenia świadków i ich przesłuchania, zebrania informacji niezbędnych do wyjaśnienia przyczyn i okoliczności powstania pożaru. Prokurator zarządził sekcję zwłok w celu ustalenia przyczyny zgonu. Opinia biegłego sporządzona po sekcji oraz opinia z zakresu pożarnictwa będą kluczowe w tej sprawie – podkreśla Małgorzata Chrabąszcz.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft