Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2017-08-08; 07:20:05 | Kozienicki
Śledztwo w sprawie spowodowania śmierci trzech osób w pożarze
Prokuratura Okręgowa w Radomiu wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci trzech osób podczas pożaru domku letniskowego w Wilczkowicach Dolnych pod Magnuszewem. Zginęła tam trzy osoby: 49-letnia kobieta i jej dwóch wnuków w wieku trzech i pięciu lat.


Tragedia rozegrała się w środę 2 sierpnia. Przybyli na miejsce strażacy znaleźli zwęglone zwłoki kobiety oraz dziecka. Po ugaszeniu pożaru okazało się, że śmierć poniósł jeszcze jeden chłopiec.

– Czynności na miejscu przeprowadził prokurator wraz z funkcjonariuszami policji oraz biegłym sądowym z zakresu pożarnictwa. W czasie tych czynności nie ustalono przyczyny pożaru. Po przeprowadzeniu badań opinię w tym przedmiocie sporządzi biegły uczestniczący w oględzinach miejsca zdarzenia – informuje rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz.

Prokurator wszczął śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci trzech osób.
– Trwają czynności zmierzające do ustalenia świadków i ich przesłuchania, zebrania informacji niezbędnych do wyjaśnienia przyczyn i okoliczności powstania pożaru. Prokurator zarządził sekcję zwłok w celu ustalenia przyczyny zgonu. Opinia biegłego sporządzona po sekcji oraz opinia z zakresu pożarnictwa będą kluczowe w tej sprawie – podkreśla Małgorzata Chrabąszcz.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft