Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 


Aktualności
2017-08-09; 21:47:23 | Radom
Nowe drogi dojazdowe do bloków przy ulicy Traugutta
Zakończyła się kolejna tegoroczna inwestycja czynowa, współfinansowana przez zainteresowanych mieszkańców. W środę, 9 sierpnia odbył się odbiór końcowy dróg dojazdowych do budynków przy ulicy Traugutta 54, 56, 58. Lokatorzy tych trzech bloków mogą teraz jeździć i chodzić po nawierzchni z betonowej kostki. Dawniej były tam nierówne płytki.

Bloki przy ulicy Traugutta 54, 56 i 58 znajdują się naprzeciwko siedziby Państwowej Straży Pożarnej oraz wlotu ulicy Tochtermana, a za nimi znajduje się teren V Liceum Ogólnokształcącego imienia Romualda Traugutta. Mieszkańcy od dawna starali się o naprawę nawierzchni dróg dojazdowych, które po kilkudziesięciu latach eksploatacji były w dosyć złym stanie. Postanowili zatem założyć komitet społeczny i zrealizować inwestycję w ramach tak zwanych czynówek.

Zadanie obejmowało rozbiórkę starej jezdni i chodników, demontaż kanalizacji deszczowej i budowę nowej, a także wykonanie nowej jezdni i chodników z kostki oraz miejsc parkingowych z płyt ECO. Prace według umowy kosztowały ponad 394 tysiące złotych, a ich wykonawcą była radomska firma Zbig-Bet. Okres gwarancji i rękojmi wynosi pięć lat.

Źródło: MZDiK Radom

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

W Radomiu wyglądamy wiosny, tymczasem lekkoatleci ZTE, którzy przebywają w Zakopanem na obozie szkoleniowym, podziwiają Tatry w zimowej scenerii

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft