Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-08-10; 18:46:22 | Kultura
Weekend złotych mercedesów w Fosie Pełnej Kultury
Przed nami ostatni weekend w „Fosie pełnej kultury” – wakacyjnym projekcie MOK „Amfiteatr” realizowanym w programie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Edukacja kulturalna”. 12 i 13 sierpnia w „Fosie” królować będą auta-legendy, kubańskie rytmy i amerykański funk’n’soul.

Weekend złotych mercedesów” upłynie pod znakiem zlotu zabytkowych aut legendarnej marki. Ich pasjonaci (Towarzystwo Miłośników Starych Mercedesów) opowiedzą uczestnikom warsztatów o swoim hobby, zwracając uwagę nie tylko na walory techniczne tych samochodów, ale przede wszystkim na ich walory estetyczne.

Jeśli stare samochody z drugim życiem i sentyment do klasyki, przeniesiemy się na gorącą, egzotyczną i fascynującą Kubę, gdzie na ulicach brylują amerykańskie legendy!

Desant z Kuby będzie potężny: pierwszy raz w tej części Polski, niewykluczone, że Europy: Rey Ceballo i zespół Tripulacion Cubana! Kubańczycy grają muzykę tradycyjną son, timbę, salsę, a w swoim najnowszym repertuarze prezentują największe radiowe hity w zaskakujących aranżacjach. Jeśli podczas ich koncertu nie spadną Wam sandały, stanie się to z pewnością chwilę później podczas najgorętszej latynoskiej dyskoteki we wszechświecie, którą poprowadzi kolejny Kubańczyk, D.J. SOFOCACION! To wcielone szaleństwo. Kiedy on stoi za konsolą, nie pozwoli wam ustać w miejscu! Roztańczycie się do upadłego, gwarantujemy! Najwytrwalsi wezmą udział w naszym salsowym konkursie z nagrodami!

Rey Ceballo to pianista, wiolonczelista, kompozytor i aranżer, pochodzi z Santiago de Cuba. Tajników sztuki gry na fortepianie uczył go m.in. Ruben Gonzalez podczas jam sessions w Hawanie. Reinaldo współpracował ze słynnym zespołem „Sierra Maestra”, z którym występował na wielu renomowanych festiwalach w Europie i obu Amerykach.

TRIPULACION CUBANA

W tej chwili niewątpliwie najpopularniejszy na polskim rynku zespół salsowy. Po prawie piętnastu latach od momentu, kiedy Ray Ceballo przyjechał do Polski, spełniło się jego marzenie, by założyć w Europie grupę muzyczną składającą się prawie wyłącznie z rodaków! Artysta ma dziś szansę pokazać światu nowy, czysto kubański projekt, do realizacji którego zaprosił wybitnych artystów, doskonale znanych polskiej publiczności m.in. z zespołów takich jak „Calle Sol”, „Noche de Boleros”, „Impacto” czy spektaklu „Conoce Mi Cuba”.

Ten prawdziwie karaibski skład swoim repertuarem nawiązuje do muzyki kubańskiej we wszystkich jej odsłonach. Posłuchamy, jak brzmi muzyka son, cha-cha-cha, salsa, timba, latin-pop i latin-jazz w rdzennym wydaniu wyspiarskim. Niewątpliwym zaskoczenie będą porywające, latynoskie aranżacje największych hitów radiowych ostatnich lat.

W niedzielę„Centrum Designu Concordia Design”z Poznania w ciekawy sposób udowodni, ze zaprojektowane jest praktycznie wszystko. Będziecie mogli wziąć udział w warsztatach projektowania graficznego, warsztatach „projektowych” i plastycznych, uczących tego, że przedmioty codziennego użytku też mogą stać się dziełami sztuki.

„Fosę” pożegnamykoncertem Nata Osborna [USA] i jego bandu z Brooklynu (13 sierpnia, godz. 19).

Deszcz przeszkodził nam podczas otwarcia „Fosy”, ale teraz nic nas już nie powstrzyma! 13 sierpnia, na finał naszych fosowych spotkań z kulturą, zapraszamy na koncert Nata Osborna – muzycznego globtrotera i szarlatana z Brooklynu!

Nat to niespokojna dusza, studiował grę na tabli w Indiach, grał na gitarze na ulicach Budapesztu, pisał utwory na hiszpańskich balkonach, wypełniał po brzegi miejsca koncertowe w całym Nowym Jorku... Ponadto pisze teksty i śpiewa chrapliwym, uwodzicielskim głosem.

Osborn pisze inteligentne, dynamiczne utwory, które łączą starą szkołę ery Gershwina ze zdecydowanie nowocześniejszą wrażliwością. Zespół tworzą wspaniałe muzyczne osobistości, doskonale miksujące się z kompozycjami Osborna.

Nat Osborn urodził się i mieszka w Nowym Jorku, fascynująca energia tego miasta jest mocno zakorzeniona w jego muzyce. Styl Nata, podobnie jak Nowy Jork, to eklektyczna mieszanka wpływów – potężna dawka soulu, funku, jazzu i indie-rocka.

Po koncercie – afterparty na plaży „Adieu, Fosa!”.

Gospodarzem weekendu jest Jerzy Skwarek.

Weekend złotych mercedesów jest częścią projektu „Fosa pełna kultury” realizowanego w programie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Edukacja kulturalna”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

PROGRAM

12-13 sierpnia Weekend złotych mercedesów

12 sierpnia sobota

15.55

Otwarcie Fosy

16.00

Zlot starych mercedesów

16.30-19.30

Autodetailing – jak dbać o samochód-legendę?

Net-Kam Drifting – auto sportowe i jego możliwości

20.15

Rey Ceballo i TripulacionCubana – koncert

21.30

DJ SOFOCACION – latynoska dyskoteka

Salsa dla odważnych – konkurs tańca

13 sierpnia niedziela

03.15

Salsowe śniadanie

15.00

Fosa popołudniową porą

15.15

Sztuka na warsztacie

warsztaty plastyczne dla dzieci

16.00

Design – co to jest?

Jak może urozmaicać, uprzyjemniać życie?

wykład interaktywny dla dorosłych

17.00

Familijne warsztaty projektowe

19.00

Nat Osborn Band

koncert

21.00

Adieu Fosa

After party

Źródło: MOK "Amfiteatr"

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz
powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft