Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2017-08-23; 18:48:37 | Białobrzeski
Bezpiecznie rowerem po Białobrzegach
Zakończyły się ostatnie prace związane z budową ścieżki rowerowej przez Białobrzegi w ciągu ulic: Rzemieślniczej, Krakowskiej i Spacerowej. Wykonano oznakowanie poziome i pionowe nowej trasy rowerowej.

Prace przy budowie ścieżki były prowadzone od ubiegłego roku i były wynikiem współpracy Gminy Białobrzegi z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie.

Gmina Białobrzegi wykonała podbudowę ścieżek, a GDDKiA położyła nawierzchnię i wykonała oznakowanie poziome i pionowe tras rowerowych. Łącznie powstało ponad 3 km ścieżki rowerowej wzdłuż ruchliwej drogi krajowej nr 48.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku wspólnie z powiatem białobrzeskim wykonano ścieżkę rowerową na odcinku Sucha - Kamień oraz Białobrzegi – Borki i Białobrzegi – Szczyty (udział GDDKiA). Gmina Białobrzegi przy wsparciu środków wojewody wykonała ścieżkę rowerową w ulicy Reymonta i odcinek łączący ul. Rzemieślniczą z 11 Listopada. W tej chwili w Gminie Białobrzegi funkcjonuje już ponad 12 km ścieżek rowerowych.

- Cieszę się, że udało się wykonać tę inwestycję, która poprawiła bezpieczeństwo rowerzystów w naszym mieście. Już dzisiaj widać, że budowa tej ścieżki rowerowej przyczyniła się do popularyzacji jazdy na jednośladach – mówi burmistrz Adam Bolek. - Zachęcam więc wszystkich do jazdy na rowerach. Zachęcam również instytucje, przedsiębiorców, właścicieli sklepów do montowania przy swoich posesjach stojaków na rowery. Dzisiaj po Białobrzegach poruszać się rowerem jest bezpiecznie, ekonomicznie i zdrowo.

Źródło: bialobrzegi.pl

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft