Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 


Aktualności
2017-09-07; 14:41:01 | Radom
Związek Miast Polskich chce więcej pieniędzy na drogi krajowe
Na wniosek Radomia oraz Torunia Związek Miast Polskich przygotował stanowisko w sprawie dofinansowania ze środków Unii Europejskiej sieci dróg krajowych poza Transeuropejską Siecią Transportową.

Zarząd ZMP apeluje o przeprowadzenie analizy systemu finansowania dróg krajowych na ich terenie, a także wielkości i dostępności środków pochodzących z UE. Dzięki temu miasta na prawach powiatu z województwa mazowieckiego mogłyby otrzymać wsparcie finansowe na realizację inwestycji dróg krajowych.

- Radom jako miasto na prawach powiatu w województwie mazowieckim, nazywanym województwem wysokorozwiniętym, nie może aplikować o środki europejskie na budowę dróg. Takim konkretnym przypadkiem w naszym mieście jest aleja Wojska Polskiego i ulica Żółkiewskiego. Ten temat był podnoszony przez prezydenta kilka miesięcy temu. Wystąpiliśmy z inicjatywą i zapytaliśmy inne miasta członkowskie, czy również mają takie problemy. Okazało się, że wiele miast na prawach powiatu jest w podobnej sytuacji. W szczególności ten problem dotyczy miast w województwie mazowieckim – tłumaczy wiceprezydent Konrad Frysztak.

Jednocześnie zarząd zwraca uwagę na niesprawiedliwe potraktowanie miast na prawach powiatu z województwa mazowieckiego, które jako jedyne w kraju nie mogą ubiegać się o środki z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w zakresie dofinansowania dróg krajowych.

Stanowisko zarządu Związku Miast Polskich zostało przyjęte jednogłośnie na ostatnim zjeździe w Przemyślu.
Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

W okresie wakacji kąpieliska znajdują się pod baczną ochroną (fot. KWP)

Cytat tygodnia
Wojciech Kamiński (trener Rosy Radom): Wiara w to, co robimy, pozwala nam marzyć o wielkich celach
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft