Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2017-09-07; 14:41:01 | Radom
Związek Miast Polskich chce więcej pieniędzy na drogi krajowe
Na wniosek Radomia oraz Torunia Związek Miast Polskich przygotował stanowisko w sprawie dofinansowania ze środków Unii Europejskiej sieci dróg krajowych poza Transeuropejską Siecią Transportową.

Zarząd ZMP apeluje o przeprowadzenie analizy systemu finansowania dróg krajowych na ich terenie, a także wielkości i dostępności środków pochodzących z UE. Dzięki temu miasta na prawach powiatu z województwa mazowieckiego mogłyby otrzymać wsparcie finansowe na realizację inwestycji dróg krajowych.

- Radom jako miasto na prawach powiatu w województwie mazowieckim, nazywanym województwem wysokorozwiniętym, nie może aplikować o środki europejskie na budowę dróg. Takim konkretnym przypadkiem w naszym mieście jest aleja Wojska Polskiego i ulica Żółkiewskiego. Ten temat był podnoszony przez prezydenta kilka miesięcy temu. Wystąpiliśmy z inicjatywą i zapytaliśmy inne miasta członkowskie, czy również mają takie problemy. Okazało się, że wiele miast na prawach powiatu jest w podobnej sytuacji. W szczególności ten problem dotyczy miast w województwie mazowieckim – tłumaczy wiceprezydent Konrad Frysztak.

Jednocześnie zarząd zwraca uwagę na niesprawiedliwe potraktowanie miast na prawach powiatu z województwa mazowieckiego, które jako jedyne w kraju nie mogą ubiegać się o środki z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w zakresie dofinansowania dróg krajowych.

Stanowisko zarządu Związku Miast Polskich zostało przyjęte jednogłośnie na ostatnim zjeździe w Przemyślu.
Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft