Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2017-10-08; 10:38:45 | Radom
Bezdech senny - czym jest, jak się objawia?
Człowiek, który się dobrze wyśpi, lepiej funkcjonuje, ma większą chęć do życia i pozytywne nastawienie do świata. Nie da się uciec od tego biologicznego przymusu, bo każda żywa istota potrzebuje odpoczynku do normalnego działania. Zwierzęta raczej nie mają problemu ze snem, kłopoty zaś pojawiają się u ludzi. Jedną z bardziej przykrych dolegliwości jest bezdech senny. Przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu, bo zaburza dobowy cykl, który powinien być uregulowany. Co powinniśmy wiedzieć o bezdechu sennym?

.

Jak się to objawia?

Sprawdźmy najpierw, jak można rozpoznać, że mamy z tym do czynienia, jak sprawdzić bezdech senny objawy? Przede wszystkim zawsze w tej dolegliwości występuje chrapanie, ale osoby, która tak hałasują w nocy, nawet nie dopuszczają myśli, że mogą to być oznaki bezdechu sennego. Mogą na to wskazywać poranne bóle głowy i ogólne zmęczenie. Osoby z tym problemem śpią niespokojnie, nie potrafią pozostać w jednej pozycji, wiercą się nieustannie, przekładają kołdrę i poduszkę. Można powiedzieć, że ciężko znaleźć im jedną pozycję, w której poczują, że jest im wygodnie i mogą spokojnie zasnąć. To podstawowe oznaki, ale zawsze warto wiedzieć więcej o kłopotliwych dolegliwościach, więc zapraszamy do dalszej części artykułu.

Jaki bezdech senny najczęściej występuje?

Zespół bezdechu sennego to w większości przypadków odmiana obwodowa - wywołana istnieniem przeszkody, jaka blokuje przepływ powietrza. Zdecydowanie rzadziej spotykany jest bezdech mieszany, który też wywoływany jest przez przeszkodę, ale i zaburzenia neurologiczne oraz ośrodkowe, których przyczyną są zaburzenia neurologiczne. Po więcej informacji na ten temat zapraszamy pod link dolecz.pl/bezdech-senny-leczyc-chrapanie/, gdzie znajdziemy najważniejsze informacje, które dotyczą tego schorzenia.

Czy można to wyleczyć?

Na sam koniec kluczowe pytanie: czy bezdech jest do wyleczenia? Jak najbardziej, ale nigdy nie róbmy tego na własną rękę. Ciekawe porady można znaleźć na stronie dolecz.pl, ale samodzielne leczenie bezdechu sennego to nie jest dobry pomysł. Tylko specjalista, który się tym zajmuje zawodowo, wdroży leczenie przynoszące wymierne korzyści i nasze lepsze zdrowie oraz samopoczucie.

Pamiętajmy o tym i nie eksperymentujmy z różnymi niby cudownymi metodami. Zawsze oczywiście warto wiedzieć jak najwięcej na temat tego schorzenia, które nie daje nam żyć, ale tylko konsultacja lekarska jest polecana, jak chcemy sobie z danym problemem naprawdę poradzić.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Popisy zespołu Frecce Tricolori jeszcze długo pozostaną w pamięci lokalnych fanów lotnictwa

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft