Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2017-10-09; 09:48:11 | Radom
Włącz się do jesiennej zbiórki makulatury!
Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa zachęca mieszkańców Radomia do wspólnej ochrony drzew i właściwej segregacji odpadów komunalnych. We wtorek, 10 października w godz. 10.00 - 15.00 w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Witosa 96 odbędzie się jesienna zbiórka makulatury.

W dobrze pojętym wspólnym interesie mieszkańców jest podnoszenie poziomu recyklingu papieru, metali, tworzyw sztucznych oraz szkła. Zbiórka makulatury jest kolejną edukacyjną akcją, mającą na celu utrwalanie prawidłowych nawyków segregacji.

Gazety, stare książki, ulotki, katalogi, tektura, papierowe torebki i opakowania to materiały, które można przetworzyć na nowe produkty. Warto zbierać je oddzielnie, aby ułatwić ich powtórne wykorzystanie. Poprawa ogólnej kultury segregacji pomoże oszczędzić kolejne drzewa. Na uczestników akcji zbiórki czekają stojaki, powerbanki i plecaki.

W tym roku podobna zbiórka makulatury odbyła się już podczas festynu "Radom Czyste Miasto" oraz w PSZOKu. Zebrano wówczas łącznie niemal 7 ton makulatury - przypomina Ryszarda Kitowska z Zespołu Informacji Prasowej i Publicznej Urzędu Miejskiego w Radomiu.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Popisy zespołu Frecce Tricolori jeszcze długo pozostaną w pamięci lokalnych fanów lotnictwa

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft