Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2017-10-10; 09:37:58 | Radomski
Ochrona finansowa do końca życia - to możliwe?
Niewiele jest na rynku produktów finansowych, które łączą kilka zastosowań, a przy tym nie są pozbawione końca terminu przydatności. Wyjątek na tym tle to bezterminowe ubezpieczenia na życie. Zapewniają one wypłatę świadczenia osobom, które będę go najbardziej potrzebować.

Brak sztywnych wymogów, a przede wszystkim ankiety medycznej przy zawieraniu umowy sprawia, że polisa bezterminowa cieszy się popularnością szczególnie wśród osób w podeszłym wieku, które ze względu właśnie na metrykę bądź stan zdrowia nie mogą przystąpić do ubezpieczenia na życie w innej formie.

Nie tylko zasiłek pogrzebowy

Bezterminowa polisa na życie jest często traktowana, całkiem niesłusznie, jako oferta gorszej kategorii. Pewnym skrótem myślowym wśród potencjalnych klientów jest przekonanie, że osoba ubezpieczona nie ma żadnych korzyści z wykupienia takiej ochrony – w przeciwieństwie do uposażonych, którzy otrzymają pieniądze ze świadczenia w razie śmierci ubezpieczonego.

Tymczasem okazuje się, że ochrona finansowa dotyczy także dwóch innych opcji dodatkowych, jak:
• ochrona wypadkowa
• ochrona szpitalna

Pierwsza z wymienionych to nic innego jak rozszerzenie ryzyka śmierci o nieszczęśliwy wypadek, gdy rodzina otrzyma dodatkowe świadczenie w zależności od wysokości wybranej sumy ubezpieczenia – nawet kilkaset tysięcy złotych. W tym przypadku jedynym ograniczeniem może być stosowanie granicy wieku, np. do ukończenia przez ubezpieczonego 80. roku życia.

Inny bardzo przydatny dodatek stanowi leczenie szpitalne, czyli otrzymanie świadczenia za każdy dzień pobytu w szpitalu. Świadczenie wynosi z reguły od 100 zł do 400 zł – im większa suma ubezpieczenia zostanie wybrana, tym wyższą kwotę za dzień pobytu w szpitalu otrzyma właściciel bezterminowej polisy na życie. Środki te będę również naliczane za każdy dzień nie tylko hospitalizacji, ale także rehabilitacji.

Alternatywa dla seniora
Warto pamiętać, że polisa bezterminowa jest obecna zazwyczaj w kilku wariantach, które różnią się między sobą zakresem ubezpieczonych osób. Można zastem ubezpieczyć się w:
• wariancie indywidualnym – to rozwiązanie jest przeznaczone dla maksymalnie dwóch osób (ubezpieczonego i jedną z bliskich osób),
• wariancie małżeńskim – polisa przeznczona dla osób żyjących w formalnych i nieformalnych związkach,
• wariancie rodzinnym – tu ubezpieczonym może być współmałżonek czy dziecko do ukończenia 18 roku życia.

Dla wygody osób starszych tego typu polisę można kupić online. Ale spokojnie – ubezpieczenie na życie przez internet to nic skomplikowanego nawet dla osób w podeszłym wieku i nieobeznanymi z
technologią. Dzięki prostemu i krótkiemu formularzowi, który można wypełnić w zastępstwie osoby zainteresowanej polisą, agent jednego z towarzystw ubezpieczeń skontaktuje się telefonicznie i przedstawi szczegóły oferty, a następnie umówi się na niezobowiązujące spotkanie.

Patrząc na rynek polis na życie, maksymalnym wiekiem, w jakim można przystąpić do ubezpieczenia do 74. urodziny, ale i wtedy taka umowa będzie trwała co najwyżej 12 miesięcy, podczas gdy ze względu na ankietę medyczną istnieje obawa, że towarzystwo ubezpieczeń odmówi zawarcia umowy z klientem. Dlatego bezterminowe polisy na życie są najchętniej wybierane przez osoby starsze, mimo że taki ubezpieczenie można posiadać już od 18. roku życia.

Z myślą o wnukach
Dostępna na rynku ubezpieczeniowym polisa posagowa to produkt z myślą o dzieciach. W tym przypadku także pokutuje mylne przekonanie, że taki produkt może kupić i regularnie opłacać składki wyłącznie rodzic czy opiekun. Ale dlaczego nie również dziadek? Niektóre opcje dodatkowe bezterminowego ubezpieczenia na życie zapewniają rozwiązanie właśnie dla najmłodszych, przy czym zasada jest prosta i opiera się na kilku wytycznych:
• niskiej składce,
• stałej składce,
• budowaniu kapitału na przyszłość.

Taka polisa może trwać nawet do 25. roku życia dziecka. Wiek ten nie jest przypadkowy, bo zazwyczaj wtedy oznacza zakończenie studiów, a świeżo upieczony absolwent będzie mógł otrzymać od dziadka niebagatelny prezent w postaci kilkudziesięciu tysięcy złotych lub nawet więcej. Wszystko zależy od wysokości przez lata wpłacanych składek.

Tym samym z jednej polisy korzystają dziadkowie i wnukowie, co oczywiście zależy od wybranego zakresu ochrony, ale ważne są także suma ubezpieczenia i ustalona wcześniej wysokość składki – lepiej płacić mniejszą, za to regularnie, aby nie utracić profitów jakie daje bezterminowa polisa na życie.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Popisy zespołu Frecce Tricolori jeszcze długo pozostaną w pamięci lokalnych fanów lotnictwa

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft