Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2017-10-11; 10:31:02 | Radomski
Święto seniorów w Pionkach
Panie i panowie w szykownych strojach wypełnili po brzegi salę widowiskową Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach. Wspomnienia sprzed lat snuły panie Barbara Gaworek, szefowa miejscowego Klubu Seniora Uniwersytetu III Wieku, i Anna Lipska z MOK–u. Opowiadały ze swadą o początkach Dnia Seniora przed dziewiętnastu laty, o determinacji i staraniach o środki na organizację święta.

Na scenie zaprezentował się śpiewający zespół z Uniwersytetu III Wieku z Pionek na czele z wymienioną wyżej Barbarą Gaworek. Ucichły oklaski, a do publiczności przemówiła… Hanka Bielicka, a ściślej rzecz biorąc Irena Nalewajko, na co dzień szefowa pionkowskiego Stowarzyszenia Seniorów” Kontrast”, która tym razem wcieliła się w rolę wielkiej, nieżyjącej już, artystki.

Monolog oklaskiwali zatem członkowie klubów seniora (oprócz już wymienionych), o wdzięcznych nazwach – „Sobótka” z Czarnolasu, „Promyk Nadziei” z Pionek, „Półborzanki” z Augustowa, oraz stowarzyszenia „Senior” z Radomia.

Organizatorzy corocznego spotkania przekazali podziękowania władzom powiatu i miasta za wspieranie seniorskich organizacji i kolejnych spotkań. W imieniu starosty Miroslawa Ślifirczyka seniorom za ich aktywność, kultywowanie tradycji i rozwój kultury podziękował rzecznik prasowy Marek Oleszczuk. O roli organizacji seniorskich w rozwoju miasta i regionu mówiła także wiceburmistrz Pionek Jolanta Sarnecka. Przedstawiciele samorządów, również obecny wiceprzewodniczący Rady Miasta Kazimierz Myśliwiec, obiecali dalsze wsparcie dla działalności organizacji zrzeszających osoby w nieco późniejszym, jak podkreślano żartobliwie i z sympatią, wieku młodzieńczym. Po tym wszyscy, gospodarze i goście, odebrawszy ufundowane przez starostę i burmistrza zasłużone upominki oraz prezenty, ruszyli w tany.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Popisy zespołu Frecce Tricolori jeszcze długo pozostaną w pamięci lokalnych fanów lotnictwa

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft