Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2017-10-11; 19:24:07 | Radom
Ulica Owalna znów będzie przejezdna
Jeszcze w tym roku planowane jest oddanie do użytku nowego przepustu pod ulicą Owalną. Dzięki niemu skróci się czas przejazdu pomiędzy południowymi dzielnicami miasta. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ogłosił przetarg na realizację prac budowlanych. Na oferty od zainteresowanych wykonawców czeka do 25 października.

- To kolejna inwestycja, która jest niewielka jeśli chodzi o zakres prac i przewidywane koszty, ale za to bardzo istotna dla mieszkańców. Przepust pod ulicą Owalną został zniszczony kilka lat temu w sytuacji kiedy w tej części miasta pojawiło się zagrożenie powodziowe. Tym samym mieszkańcy zostali pozbawieni wygodnego połączenia pomiędzy ulicą Wośnicką i Starokrakowską. Ta sytuacja zmieni się jeszcze w tym roku – zapowiada prezydent Radosław Witkowski.

Poprzedni przepust pod ulicą Owalną został zniszczony przed kilkoma laty, podczas jednej z gwałtownych ulew. Aby woda nie zalała okolicznych terenów, strażacy interwencyjnie przekopali drogę. Ruch kołowy został tam wstrzymany. Możliwość przechodzenia mają teraz wyłącznie piesi, dla których nad rzeką została postawiona tymczasowa kładka.

Nowa konstrukcja pomiędzy Jeżową Wolą i Wośnikami ma powstać jeszcze w tym roku. Zakres inwestycji obejmuje rozbiórkę pozostałości po starym przepuście oraz budowę nowego, wykonanego z blachy falistej. Konstrukcja będzie miała szerokość 421 i wysokość 131 centymetrów, natomiast tak zwane światło poziome i pionowe, czyli rzeczywiste miejsce do przepływu wody to odpowiednio 405 i 133 centymetry. Długość planowanego obiektu to około 16 metrów.

Wykonawca będzie musiał również zabezpieczyć przebiegającą w pobliżu sieć gazową oraz uregulować koryto rzeki na odcinku 200 metrów w dół i 19 metrów w górę od osi przepustu.

UMRadom
Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Popisy zespołu Frecce Tricolori jeszcze długo pozostaną w pamięci lokalnych fanów lotnictwa

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft