Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2017-10-12; 07:13:18 | Radom
Projekt Włącz Integrację zawitał do Radomia
W ramach projektu „Włącz Integrację” prowadzonego przez Pawła Borowieckiego, pedagoga X LO z Oddziałami Integracyjnymi w Radomiu, odbyło się w liceum spotkanie z przedstawicielami Fundacji Aktywnej Rehabilitacji.Dyrekcja szkoły zaprosiła zawodnika Reprezentacji Polski w rugby na wózkach - Dominika Rymera wraz z Jarosławem Malcem – sędzią rugby, Agnieszką Gierwatowską – nauczycielem V LO z Oddziałami Dwujęzycznymi i jednocześnie koordynatorem wolontariuszy w Radomiu, Rafałem Bojarskim (absolwentem VLO) oraz Mateuszem Wilkiem (uczniem II LO)– wolontariuszami i sędziami punktowymi rugby.

Goście opowiedzieli o niezwykle ciekawej i widowiskowej dyscyplinie sportu jaką jest rugby na wózkach. Dominik Rymer z Warszawy opowiedział o swojej historii przed i po wypadku, przestrzegał przed skokami do wody w niebezpiecznych miejscach, ale także mówił o swoich sukcesach prywatnych i sportowych w Reprezentacji Polski. Pani Agnieszka Gierwatowska wraz z młodymi wolontariuszami zachęcała uczniów XLO, aby zaangażowali się w organizację turniejów rugby na wózkach w Radomiu.

W drugiej części spotkania zaprezentowane zostały specjalne wózki do gry w rugby. Uczniowie mogli też je wypróbować. Podczas spotkania udowodniono, że każdy może znaleźć swoją pasję i uprawiać sport, bez względu na stopień swojej sprawności, a także zachęcano do wspierania słabszych i potrzebujących.

Najbliższy Ogólnopolski Turniej Rugby na Wózkach odbędzie się w dniach 13-15 października w hali "Aga Sport" przy ul.1905roku w Radomiu. W drużynie Four Kings Warszawa zagra Dominik Rymer.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Popisy zespołu Frecce Tricolori jeszcze długo pozostaną w pamięci lokalnych fanów lotnictwa

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft