Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2017-10-12; 15:02:54 | Turystyka
Klub Żeglarski IKAR podsumowuje kończący się sezon
Sezon sportów wodnych na zalewie Siczki dobiega końca. Ten rok był dla Klubu Żeglarskiego IKAR Jedlnia-Letnisko dość intensywny. Nie brakowało, regat, kursów oraz wizyty przedszkolaków.

Wczesną wiosną gościliśmy na stanicy KZ IKAR po raz drugi biegaczy uczestniczących w ogólnopolskim biegu Żołnierzy Wyklętych.- Wilczym Tropem 2017r. Bieg ten rozgrywany jest równocześnie w wielu miejscach w Polsce a także za granicą.

Zorganizowaliśmy kilka kursów na stopnie żeglarskie i motorowodne. Uczestniczyliśmy w spływie Wisłą w ramach obchodów roku Wisły. Prezentowaliśmy swoje umiejętności podczas regat Diecezji Radomskiej oraz regat o Puchar Wójta Gminy Jedlnia Letnisko. Jubileuszowe V Regaty Diecezji Radomskiej zorganizowane zostały po raz pierwszy w Jedlni-Letnisko. Razem z Klubem Żeglarskim Pionki byliśmy ich współgospodarzami (pozostałymi organizatorami imprezy byli Akcja Katolicka Radom, Stowarzyszenie "Inicjatywa" Radom oraz Gmina Jedlnia-Letnisko). W imprezie udział wzięło 18 załóg z regionu radomskiego oraz goście z Pruszkowa i Garwolina. Zawody odbyły się w klasie Omega. W III Regatach KŻ IKAR o puchar Wójta Gminy Jedlnia-Letnisko udział wzięło 6 załóg w klasie omega oraz 5 w klasie regatowej (420,470, 485, 505). Oprócz tego rozegrano również wyścigi w klasie Optymist - opowiadają klubowicze.

Nie zabrakło też imprez zorganizowanych dla najmłodszych. Gościły u nas przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Anglojęzycznego z Jedlni Letnisko. Żeglarstwo, sporty motorowe w naszym klubie dostępne są dla wszystkich. Również dla osób niepełnosprawnych. Dla nich też mieliśmy kilka propozycji. W czerwcu zorganizowaliśmy rejs mazurski dla osób z dysfunkcjami fizycznymi psychicznymi, a na kursie sternika motorowodnego gościła m.in. Sylwia, która porusza się na wózku oraz organizowaliśmy pływania rekreacyjne jachtami żaglowymi dla osób z niepełnosprawnościami. Nie widzimy w tym żadnych przeszkód i pokazujemy, że kto chce szuka sposobu, by fajnie spędzać czas na wodzie - relacjonują klubowicze.

Na stanicy Klubu więcej jachtów już na ladzie, niż na wodzie, ale zapraszamy jeszcze w tym roku do Kozienickiego Centrum Sportu i Rekreacji. To tam po raz pierwszy organizujemy kurs na sternika motorowodnego.

*****

Wszystkich pasjonatów radomskiej turystyki zachęcamy tymczasem do udziału w projekcie realizowanym przez Stowarzyszenie Gramy Razem w ramach zadania: Wspieranie działalności na rzecz turystyki i krajoznawstwa, współfinansowanym przez Gminę Miasta Radomia. Kliknij i dowiedz się więcej!
Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Popisy zespołu Frecce Tricolori jeszcze długo pozostaną w pamięci lokalnych fanów lotnictwa

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft