Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2017-10-12; 16:25:53 | Radom
Jaka będzie ulica Narutowicza?
Jak po przebudowie ma wyglądać ulica Narutowicza? W tej sprawie radomianie będą mogli się wypowiedzieć podczas konsultacji, które rozpoczynają się dziś i potrwają dwa tygodnie. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji przygotował dwa warianty przebudowy. Najwięcej ma się zmienić na odcinku od ulicy Podwalnej do Zespołu Szkół Budowlanych.

Pierwszy projekt zakłada budowę w tym miejscu dwóch jezdni o szerokości 4,5 metra rozdzielonych pasem zieleni. Każda jezdnia miałaby wydzielony pas dla samochodów (3 metry) i pas dla rowerzystów (1,5 metra). Do jezdni miałyby przylegać zatoki do parkowania równoległego, a za nimi powstałyby chodniki.

Według drugiego projektu, ulica Narutowicza miałaby na tym samym odcinku jedną jezdnię o szerokości 7 metrów, czyli dwa pasy po 3,5 metra. Podobnie jak w pierwszym wariancie, do jezdni przylegałyby zatoki do parkowania, a za nimi chodniki. Dodatkowo, po południowej stronie ulicy powstałaby droga dla rowerów, która od chodnika byłaby oddzielona zieleńcem.

W obu wariantach, na odcinku od Kościuszki do zjazdu do Zespołu Szkół Budowlanych oraz od Podwalnej do ronda Kisielewskiego mają pozostać dwie jezdnie, po dwa pasy w każdym kierunku.

- Główny cel planowanych zmian to poprawa bezpieczeństwa na ulicy Narutowicza. Dziś jest ona przewymiarowana. Niestety bardzo często kierowcy wykorzystują to i znacznie przekraczają dozwoloną prędkość. Projekty przebudowy zostały opracowane w taki sposób, by z jednej strony wymusić na kierowcach zdjęcie nogi z gazu, a z drugiej, by utrzymać płynność ruchu, który akurat w tym miejscu nie jest zbyt duży. Jednocześnie chcemy zwiększyć liczbę miejsc parkingowych, które są potrzebne w związku z sąsiedztwem szpitala, hali sportowej i Elektrowni, która w przyszłości chce mieć wejście także od strony ulicy Narutowicza - tłumaczy wiceprezydent Konrad Frysztak.

W ramach rozpoczynających się konsultacji planowane są dwa spotkania z mieszkańcami:
- 14 października od godz. 10:00 – 13:00 – zbieg ul. Sedlaka i ul. Narutowicza (namiot konsultacyjny).
- 20 października od godz. 15:30 do godz. 18:30– zbieg ul. Narutowicza i ul. Traugutta (namiot konsultacyjny).

Uwagi dotyczące obu projektów można przekazywać drogą elektroniczną przesyłając je na adres: konsultacje@umradom.ploraz w formie papierowej poprzez wypełnienie ankiety w czterech stałych punktach obsługujących konsultacje:
- Biuro Rady Miejskiej ul. Moniuszki 9;
- Biuro Obsługi Mieszkańca ul. Kilińskiego 30;
- Referat Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta w Radomiu (pok. 103), ul. Żeromskiego 53;
- Centrum Organizacji Pozarządowych ul. Struga 1.

Konsultacje potrwają do 26 października.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Popisy zespołu Frecce Tricolori jeszcze długo pozostaną w pamięci lokalnych fanów lotnictwa

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft