Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-10-25; 11:54:36 | Edukacja
Blisko 2 mln dla "szkrabów idących w wielki świat"
Nowo powstałe oddziały przedszkolne zostaną doposażone za pieniądze z Unii Europejskiej. Będą też organizowane dodatkowe zajęcia dla najmłodszych. Unijna dotacja na ten cel wyniesie prawie 2 miliony złotych.

Umowę na dofinansowanie projektu "Idzie szkrab w wielki świat" prezydent Radosław Witkowski podpisał dziś w Warszawie podczas Forum Rozwoju Mazowsza. - To jeden z wielu projektów, który przygotowaliśmy z myślą o jakości życia mieszkańców, w tym wypadku tych najmłodszych radomian, którym chcemy zaoferować jak najlepszą opiekę przedszkolną. W ten sposób wychodzimy też naprzeciw oczekiwaniom rodziców. Zależy nam na tym, by młodzi ludzie wiązali swoją przyszłość z Radomiem, a na to z pewnością ma wpływ także jakość opieki przedszkolnej - mówi prezydent.

Głównym celem projektu "Idzie szkrab w wielki świat" jest zwiększenie dostępności edukacji przedszkolnej na jak najwyższym poziomie. Projekt przewiduje m.in. doposażenie 12 sal w Publicznych Przedszkolach nr 3, 9, 10, 19 i 24, w których od nowego roku szkolnego powstało prawie 280 nowych miejsc dla trzylatków. Oddziały te wzbogacą się o projektory multimedialne, tablety i laptopy z oprogramowaniem. W ramach projektu ponad 1300 maluchów w wieku 3-6 lat będzie mogło skorzystać z zajęć stymulujących rozwój psychoruchowy oraz zajęć terapeutycznych dla dzieci niepełnosprawnych.
Zaplanowano także udział w kursach uzupełniających dla 12 nauczycielek z Radomia.

Wartość całego projektu to prawie 2,5 mln złotych - przypomina Janusz Kalinowski z Wieloosobowego Stanowiska ds. Informacji Prasowej i Publicznej Kancelarii Prezydenta.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft