Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2017-10-25; 11:54:36 | Edukacja
Blisko 2 mln dla "szkrabów idących w wielki świat"
Nowo powstałe oddziały przedszkolne zostaną doposażone za pieniądze z Unii Europejskiej. Będą też organizowane dodatkowe zajęcia dla najmłodszych. Unijna dotacja na ten cel wyniesie prawie 2 miliony złotych.

Umowę na dofinansowanie projektu "Idzie szkrab w wielki świat" prezydent Radosław Witkowski podpisał dziś w Warszawie podczas Forum Rozwoju Mazowsza. - To jeden z wielu projektów, który przygotowaliśmy z myślą o jakości życia mieszkańców, w tym wypadku tych najmłodszych radomian, którym chcemy zaoferować jak najlepszą opiekę przedszkolną. W ten sposób wychodzimy też naprzeciw oczekiwaniom rodziców. Zależy nam na tym, by młodzi ludzie wiązali swoją przyszłość z Radomiem, a na to z pewnością ma wpływ także jakość opieki przedszkolnej - mówi prezydent.

Głównym celem projektu "Idzie szkrab w wielki świat" jest zwiększenie dostępności edukacji przedszkolnej na jak najwyższym poziomie. Projekt przewiduje m.in. doposażenie 12 sal w Publicznych Przedszkolach nr 3, 9, 10, 19 i 24, w których od nowego roku szkolnego powstało prawie 280 nowych miejsc dla trzylatków. Oddziały te wzbogacą się o projektory multimedialne, tablety i laptopy z oprogramowaniem. W ramach projektu ponad 1300 maluchów w wieku 3-6 lat będzie mogło skorzystać z zajęć stymulujących rozwój psychoruchowy oraz zajęć terapeutycznych dla dzieci niepełnosprawnych.
Zaplanowano także udział w kursach uzupełniających dla 12 nauczycielek z Radomia.

Wartość całego projektu to prawie 2,5 mln złotych - przypomina Janusz Kalinowski z Wieloosobowego Stanowiska ds. Informacji Prasowej i Publicznej Kancelarii Prezydenta.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft