Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-11-13; 08:09:00 | Edukacja
Myślisz o wyjeździe do USA? Skorzystaj z oferty Tygodnia Edukacji Międzynarodowej
W listopadzie każdego roku obchodzony jest Tydzień Edukacji Międzynarodowej (International Education Week). To inicjatywa amerykańskiego Departamentu Stanu i Departamentu Edukacji, która ma na celu promowanie programów wymiany międzynarodowej, zachęcanie do uczestniczenia w nich oraz dzielenia się wiedzą i doświadczeniami.

W dniach od 13-17 listopada będzie odbywało się wiele wydarzeń promujących edukację, studia w USA i wymianę studencką.

American Corner Radom przygotował następujące propozycje:
16 listopada 2017 (czwartek)
godz. 16.00-17.00 - “Do you want to study in the USA and don’t know what to start with?” - „Coffee Talk”. Spotkanie konwersacyjne z Vanessą DeWig, absolwentką Wydziału Antropoligii na University of Chicago. Porozmawiamy o systemie szkolnictwa wyższego w USA, życiu na campusie oraz możliwościach pracy dla studentów. Zapraszamy uczestników programów wymiany studenckiej oraz osoby zainteresowane studiami w USA do dyskusji i wymiany doświadczeń.

Godz. 17.00-18.30
”Studying and Living in the USA?”

Spotkanie ze stypendystkę programu Fulbright Poland Jiwon Park dla uczniów szkół średnich zainteresowanych studiami w USA (i ich rodziców.) Jiwon opowie o swoich doświadczeniach związanych ze studiami na jednej z najbardziej prestiżowych uczelni amerykańskich, o swoim dorobku naukowym oraz realiach życia studenckiego w USA. W programie również indywidualne konsultacje.

17 listopada 2017 (piątek)
Godz. 10.30-12.00

”Why is it worth studying in the USA?”
Jiwon Park, amerykańska stypendystka programu Fulbrighta w Polsce, absolwentka MIT (Massachusetts Institute of Technology), opowie o swoich doświadczeniach związanych ze studiami na jednej z najbardziej prestiżowych uczelni amerykańskich, procesie aplikacji oraz realiach życia studenckiego. Uczestnicy dowiedzą się jakie dokumenty powinni przygotować, jakie zdać egzaminy i gdzie szukać informacji na temat finansowania studiów.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft