Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-11-13; 08:09:00 | Edukacja
Myślisz o wyjeździe do USA? Skorzystaj z oferty Tygodnia Edukacji Międzynarodowej
W listopadzie każdego roku obchodzony jest Tydzień Edukacji Międzynarodowej (International Education Week). To inicjatywa amerykańskiego Departamentu Stanu i Departamentu Edukacji, która ma na celu promowanie programów wymiany międzynarodowej, zachęcanie do uczestniczenia w nich oraz dzielenia się wiedzą i doświadczeniami.

W dniach od 13-17 listopada będzie odbywało się wiele wydarzeń promujących edukację, studia w USA i wymianę studencką.

American Corner Radom przygotował następujące propozycje:
16 listopada 2017 (czwartek)
godz. 16.00-17.00 - “Do you want to study in the USA and don’t know what to start with?” - „Coffee Talk”. Spotkanie konwersacyjne z Vanessą DeWig, absolwentką Wydziału Antropoligii na University of Chicago. Porozmawiamy o systemie szkolnictwa wyższego w USA, życiu na campusie oraz możliwościach pracy dla studentów. Zapraszamy uczestników programów wymiany studenckiej oraz osoby zainteresowane studiami w USA do dyskusji i wymiany doświadczeń.

Godz. 17.00-18.30
”Studying and Living in the USA?”

Spotkanie ze stypendystkę programu Fulbright Poland Jiwon Park dla uczniów szkół średnich zainteresowanych studiami w USA (i ich rodziców.) Jiwon opowie o swoich doświadczeniach związanych ze studiami na jednej z najbardziej prestiżowych uczelni amerykańskich, o swoim dorobku naukowym oraz realiach życia studenckiego w USA. W programie również indywidualne konsultacje.

17 listopada 2017 (piątek)
Godz. 10.30-12.00

”Why is it worth studying in the USA?”
Jiwon Park, amerykańska stypendystka programu Fulbrighta w Polsce, absolwentka MIT (Massachusetts Institute of Technology), opowie o swoich doświadczeniach związanych ze studiami na jednej z najbardziej prestiżowych uczelni amerykańskich, procesie aplikacji oraz realiach życia studenckiego. Uczestnicy dowiedzą się jakie dokumenty powinni przygotować, jakie zdać egzaminy i gdzie szukać informacji na temat finansowania studiów.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft