Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-11-17; 09:44:48 | Polityka
Nowoczesna chce stworzyć front demokratyczny dla Radomia
Nowoczesna zaapelowała do wszystkich partii opozycyjnych o podjęcie rozmów w sprawie stworzenia wspólnego frontu środowisk demokratycznych. Opartego nie na personaliach, lecz programie i długoterminowej wizji Radomia.

- Przez wiele miesięcy do partii opozycyjnych apelowaliśmy o odpowiedzialność. Dzisiaj nasze obawy się sprawdzają. PiS zaczął mieszać w ordynacji wyborczej. Chce ograniczać liczbę mandatów w okręgach wyborczych i tym samym doprowadzić do supremacji jednej partii. Wyeliminować przedstawicieli mniejszych komitetów, a w szczególności komitetów lokalnych, obywatelskich - mówiła na konferencji prasowej liderka radomskiej Nowoczesnej, Katarzyna Kalinowska.

Jak uważają członkowie Nowoczesnej: - Front demokratyczny musi opierać się na sile obywatelskości, na sile mieszkańców naszego miasta. Dlatego nie boimy się wziąć za to odpowiedzialności. Nie boimy się być płaszczyzną porozumienia. Od miesięcy rozmawiamy z wieloma organizacjami społecznymi w Radomiu, w kierunku budowania szerokiego frontu i dzisiaj te rozmowy finalizujemy.

- Chcemy budować szeroki front nie tylko w oparciu o partie polityczne, czy stowarzyszenia, ale również obywateli. Chcemy spożytkować ich chęć i energię do działania. Umożliwić angażowanie się w sprawy naszego miasta. Zapraszamy do rządzenia zwyczajnych obywateli. I dlatego też stworzyliśmy stronę internetową znamidosamorzadu.pl, poprzez którą każdy radomianin będzie mógł włączyć się w budowanie tego szerokiego frontu – dodał Patryk Fajdek z Nowoczesnej.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft