Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-11-17; 09:44:48 | Polityka
Nowoczesna chce stworzyć front demokratyczny dla Radomia
Nowoczesna zaapelowała do wszystkich partii opozycyjnych o podjęcie rozmów w sprawie stworzenia wspólnego frontu środowisk demokratycznych. Opartego nie na personaliach, lecz programie i długoterminowej wizji Radomia.

- Przez wiele miesięcy do partii opozycyjnych apelowaliśmy o odpowiedzialność. Dzisiaj nasze obawy się sprawdzają. PiS zaczął mieszać w ordynacji wyborczej. Chce ograniczać liczbę mandatów w okręgach wyborczych i tym samym doprowadzić do supremacji jednej partii. Wyeliminować przedstawicieli mniejszych komitetów, a w szczególności komitetów lokalnych, obywatelskich - mówiła na konferencji prasowej liderka radomskiej Nowoczesnej, Katarzyna Kalinowska.

Jak uważają członkowie Nowoczesnej: - Front demokratyczny musi opierać się na sile obywatelskości, na sile mieszkańców naszego miasta. Dlatego nie boimy się wziąć za to odpowiedzialności. Nie boimy się być płaszczyzną porozumienia. Od miesięcy rozmawiamy z wieloma organizacjami społecznymi w Radomiu, w kierunku budowania szerokiego frontu i dzisiaj te rozmowy finalizujemy.

- Chcemy budować szeroki front nie tylko w oparciu o partie polityczne, czy stowarzyszenia, ale również obywateli. Chcemy spożytkować ich chęć i energię do działania. Umożliwić angażowanie się w sprawy naszego miasta. Zapraszamy do rządzenia zwyczajnych obywateli. I dlatego też stworzyliśmy stronę internetową znamidosamorzadu.pl, poprzez którą każdy radomianin będzie mógł włączyć się w budowanie tego szerokiego frontu – dodał Patryk Fajdek z Nowoczesnej.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft