Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-11-21; 07:49:08 | Polityka
Politycy Kukiz'15 ostro o projekcie nowelizacji ordynacji wyborczej
- Nie ma naszej zgody na to, żeby PiS poprzez wprowadzenie nowej ordynacji wyborczej zniszczył Jednomandatowe Okręgi Wyborcze na poziomie samorządu - grzmi poseł Kukiz'15 Robert Mordak.

Nie pozostawił suchej nitki na projekcie nowelizacji ordynacji wyborczej przygotowanego przez Prawo i Sprawiedliwość poseł Robert Mordak (na zdjęciu po prawej). Na konferencji prasowej skrytykował zakładający likwidację jednomandatowych okręgów wyborczych projekt. Zwrócił szczególną uwagę na fakt, że tzw. JOW-y zlikwidowane miałyby być na poziomie samorządów. - Tu właśnie wybieramy burmistrzów, wójtów, radnych gmin i powiatów. Prawo i Sprawiedliwość chce za pomocą niedemokratycznych metod przejąć władzę na tym szczeblu władzy - mówi poseł. - W przyszłym tygodniu wprowadzimy swój projekt ustawy przewidujący, że jednomandatowe okręgi wyborcze będą na wszystkich szczeblach samorządu - zapowiedział.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft