Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 


Aktualności
2017-11-21; 07:49:08 | Polityka
Politycy Kukiz'15 ostro o projekcie nowelizacji ordynacji wyborczej
- Nie ma naszej zgody na to, żeby PiS poprzez wprowadzenie nowej ordynacji wyborczej zniszczył Jednomandatowe Okręgi Wyborcze na poziomie samorządu - grzmi poseł Kukiz'15 Robert Mordak.

Nie pozostawił suchej nitki na projekcie nowelizacji ordynacji wyborczej przygotowanego przez Prawo i Sprawiedliwość poseł Robert Mordak (na zdjęciu po prawej). Na konferencji prasowej skrytykował zakładający likwidację jednomandatowych okręgów wyborczych projekt. Zwrócił szczególną uwagę na fakt, że tzw. JOW-y zlikwidowane miałyby być na poziomie samorządów. - Tu właśnie wybieramy burmistrzów, wójtów, radnych gmin i powiatów. Prawo i Sprawiedliwość chce za pomocą niedemokratycznych metod przejąć władzę na tym szczeblu władzy - mówi poseł. - W przyszłym tygodniu wprowadzimy swój projekt ustawy przewidujący, że jednomandatowe okręgi wyborcze będą na wszystkich szczeblach samorządu - zapowiedział.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

Popisy zespołu Frecce Tricolori jeszcze długo pozostaną w pamięci lokalnych fanów lotnictwa

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft