Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-11-21; 08:20:47 | Zdrowie i uroda
Specjalistyczne zabiegi poprawiające wzrok już w Radomiu!
Pełne leczenie zabiegowe zaćmy, astygmatyzmu i towarzyszących wad wzroku jest możliwe w Szpitalu Jednodniowym w Centrum Medycznym Corten Medic w Radomiu. Nowa sala zabiegowa jest jedynym miejsce w regionie, w którym poprzez wszczepianie zaawansowanych technologicznie soczewek wewnątrzgałkowych, pacjenci odzyskują doskonałą jakość widzenia. Dzięki jednemu krótkiemu zabiegowi można uniezależnić się od okularów i bez ograniczeń cieszyć się urokami życia.

Od teraz osoby, którzy przez wadę wzroku miały problemy z wykonywaniem najprostszych codziennych czynności, po 20-minutowym zabiegu przeprowadzonym w Centrum Medycznym Corten Medic wracają do normalnego funkcjonowania, ciesząc się komfortem dobrego widzenia w każdych warunkach oświetlenia. Wstęgę do nowo otwartej sali zabiegowej, symbolicznie przecinali pod koniec października tego roku: dyrektor Corten Medic – Tomasz Sikora oraz przedstawiciel medyczny firmy Alcon, która jest producentem sprzętu i soczewek wewnątrzgałkowych, radomianin Marcin Michalak.

Wystarczy jeden zabieg
Stosowane przez specjalistów Corten Medic soczewki najnowszej generacji umożliwiają wyleczenie zaćmy i korekcję towarzyszących wad wzroku już podczas jednego zabiegu. Tyle wystarczy, aby usunąć problem okulistyczny, który nie pozwala pacjentowi na normalne funkcjonowanie. Soczewki pomagają osiągnąć ostre widzenie w różnych odległościach i pozbyć się potrzeby zakupu okularów w kolejnych latach. Zabieg umożliwia łatwiejsze czytanie, wzrost aktywności społecznej, spadek stresu, zmniejsza ryzyko upadku lub wypadku samochodowego.

Nowa jakość w leczeniu zaćmy i innych wad wzroku
- Obecnie mam szansę pracować na sprzęcie najnowszej generacji, światowej. Zabieg usunięcia zaćmy dedykowany jest zwłaszcza dla pacjentów starszych, którzy mają już zmętnienie soczewki. Pozbywamy się jednocześnie gorszego widzenia do dali, bliży, a również astygmatyzmu, który często zabiera nam jedną trzecią widzenia – podkreśla dr Zbigniew Kiciak, chirurg, okulista z 20-letnim doświadczeniem.

Stawiają na bezpieczeństwo
Zabiegi w nowej sali zabiegowej Centrum Medycznego Corten Medic są bezpieczne i mało inwazyjne. Mówi o tym Marcin Michalak, przedstawiciel firmy Alcon:
– Zabiegi przy użyciu tego sprzętu są bardzo bezpieczne. Są to aparaty, które tak naprawdę zostały wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania dostępne na rynku.
Nowoczesna technika operacyjna pozwala w krótkim czasie na precyzyjne wykonanie zabiegu oraz maksymalne skrócenie okresu hospitalizacji pacjenta. Pobyt w szpitalu zostaje skrócony do absolutnego minimum. W przypadku zabiegu usuwania zaćmy, pacjent po dwóch godzinach wraca do domu, a już następnego dnia po zabiegu może korzystać z dobrodziejstw wszczepionej soczewki. Soczewki były testowane klinicznie i dzięki swoim właściwościom i budowie ułatwiają bezpieczne wszczepienie oraz zachowują stabilność w oku przez całe życie.

Corten Medic to pełnoprofilowe Centrum Medyczne.
– Zdumiewające jest dla mnie jak my, jako Centrum Medyczne, szybko się rozwijamy. Wynika to oczywiście również z dużego zainteresowania pacjentów, z tego, że chcą korzystać z usług tego Centrum Medycznego. Cały czas jesteśmy skupieni na pacjencie, na tym co możemy mu zaoferować, co możemy zrobić, na jakie potrzeby powinniśmy być otwarci. W taki sposób powstała większość poradni - informuje manager Corten Medic Paweł Korneta.
Centrum Medyczne Corten Medic znajduje się w Radomiu przy ul. Beliny Prażmowskiego 33 A.

GAS

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft