Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-11-24; 15:16:57 | Zwoleński
Unijne pieniądze na bezpieczeństwo
Dzięki wsparciu unijnemu w powiecie zwoleńskim wybudowane zostaną systemy ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt otrzyma ponad 200 tys. zł dofinansowania ze środków RPO WM 2014-2020. Umowy o unijne dofinansowanie podpisali członek zarządu województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski oraz beneficjenci.System ostrzegania w powiecie zwoleńskim
Już w drugiej połowie 2018 r. dzięki ponad 250 tys. zł wsparcia unijnego w powiecie zwoleńskim powstanie system ostrzegania mieszkańców przed zagrożeniami. W ramach projektu zakupionych zostanie 7 syren alarmowych wraz z urządzeniami towarzyszącymi, pulpit sterowania, centrala alarmowa oraz zestaw komputerowy z oprogramowaniem. System ten będzie połączony z systemem wojewódzkim. Projekt obejmie swoim zasięgiem cztery gminy wiejskie: Kazanów, Policzna, Przyłęk i Tczów oraz gminę miejsko-wiejską Zwoleń. W każdej z gmin odbędą się spotkania z mieszkańcami informujące o zasadach, specyfikacji i rodzajach alarmowania, a także komunikatach ostrzegawczych oraz zagrożeniach w przypadku katastrof oraz prewencji.


Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Popisy zespołu Frecce Tricolori jeszcze długo pozostaną w pamięci lokalnych fanów lotnictwa

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft