Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-11-27; 14:40:14 | Kultura
Wyśpiewali patriotyczne pieśni w przewrotnej formie
Druga edycja wspólnego śpiewania przez mieszkańców Radomia pieśni patriotycznych i wojskowych „Rozkwitały pąki białych róż…” cieszyła się dużym zainteresowaniem. Koncert odbył się w „Łaźni” Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii.

Spotkanie miało przewrotną formę, polegającą na tym, że to nie artyści, ale właśnie publiczność była głównym wykonawcą. Przedstawiciele różnych grup społecznych, którzy stanęli na scenie mieli za zadanie tylko wspierać i pomagać wszystkim w śpiewaniu. Aby ułatwić zadanie przygotowana została swoista "ściągawka" na ekranie z tekstem utworów.

Wieczór rozpoczął Andrzej Chałubiński, który poruszył temat naszej historii i pomnika Żołnierzy 72 Pułku Piechoty. W nastrój patriotyczny publiczność wprowadził Adrian Szary, który przeczytał swoje wiersze.

Podczas drugiej części wraz z publicznością zaśpiewali: przedstawiciele Radnych Rady Miejskiej - Magdalena Lasota, Teresa Skoczek, Małgorzata Zając, Ryszard Fałek, Jan Pszczoła, Marek Szary; chór nauczycieli i rodziców "Gaudium" z Zespołu Szkół Integracyjnych w Radomiu pod kierunkiem Łukasza Gosa; Panie z Klubu Seniora "Kazimierzówka" z Zamłynia; Panowie z Radomskiego Towarzystwa Retrocyklistów „Sprężyści”; młodzież ze Związku Strzeleckiego; Zespół „150+” ze Stowarzyszenia Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich; uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej "Do celu", przedstawiciel nauczycieli Przemysław Kowalski oraz zespół Guzowianki pod opieką Wioli Fijałkowskiej. Młodzież radomską reprezentowały uczennice V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi: Ola Kozłowska i Barbara Wieteska oraz uczniowie ze Szkół Zakładów Doskonalenia Zawodowego im. Żołnierzy 72 Pułku Piechoty w Radomiu pod opieką Pani Jadwigi Sołśni.
Na fortepianie grał większość utworów Rafał Balicki, ale także Martyna Książek i Łukasz Gos. Wszyscy, którzy przybyli do Łaźni otrzymali przy wejściu kokardy narodowe wykonane przez Teresę Fedorowicz.

Wspólnie zaśpiewano m.in. „Rotę”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Ojczyzno ma”, „O mój rozmarynie”, „Marsz Pierwszej brygady”, „Szara piechota”, „Serce w plecaku”, „Maszerują strzelcy, maszerują”, „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”, „To wychowanie”, czy tytułowy utwór „Rozkwitały pąki białych róż”.
Pomysłodawczynią koncertu, autorką scenariusza i jednocześnie prowadzącą była Agnieszka Gierwatowska, zaś nad całością czuwała dyrektor Beata Drozdowska i pracownicy Łaźni.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft