Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-12-04; 17:58:38 | Radom
RADPEC inwestuje w nowoczesność!
Oficjalny początek inwestycji zapewniającej mieszkańcom Radomia bezpieczne, ekologiczne i tanie ciepło, a także produkcję prądu, ogłosili dziś: prezydent miasta – Radosław Witkowski i prezes Radomskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej „RADPEC” SA – Krzysztof Zborowski. Wszystko w ramach programu „RADPEC 2023+”, wspieranego kampanią informacyjną „Bezpieczne ciepło. Radom 2023”.


Do inauguracji doszło w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”. – Miejsce nie jest przypadkowe. To właśnie w tym miejscu, 100 lat temu uruchomiona została pierwsza w odradzającej się Polsce elektrociepłownia. Historia zatoczyła więc koło. Planowana przez nas inwestycja, także teraz będzie jedną z najnowocześniejszych w Polsce – podkreśla Krzysztof Zborowski.

- Do 2023 roku, RADPEC musi dostosować się do wymagań, które stawia przed nami Unia Europejska. Jesteśmy do tego przygotowani, a kluczową kwestią w naszej strategii jest bezpieczeństwo: bezpieczeństwo właścicielskie, bezpieczeństwo dostaw i bezpieczeństwo stabilności ceny ciepła. Dlatego RADPEC pozostanie własnością Gminy Miasta Radomia, a planowana inwestycja przyczyni się do utrzymania cen ciepła na stabilnym poziomie – przekonuje Radosław Witkowski.

Z przeprowadzonych badań ankietowych wynika, że aż 72% radomian uważa, że firma, która dostarcza ciepło mieszkańcom, powinna być w rękach miastach.
– Również dlatego właścicielem spółki, która wytwarza i dostarcza radomianom ciepło pozostanie Gmina Miasta Radomia. Daje to pewność mieszkańcom, że o przyszłości spółki decydować będą wybrani przez nich przedstawiciele, czyli radni i prezydent – tłumaczy Radosław Witkowski.

Aż 82% radomian wskazało pewność dostaw ciepła, jako kluczową sprawę w kwestii dostarczania energii. Dzięki modernizacji źródeł ciepła zminimalizowane zostanie ryzyko awarii i usterek w przyszłości. Zróżnicowanie paliw, z których będzie produkowane ciepło, zapewni jeszcze większą stabilizację jego dostaw.

Mieszkańcy Radomia muszą być pewni, że cena ciepła nie wzrośnie w żaden niekontrolowany sposób. Aż 77% radomian wskazało, że stabilny poziom cen to ważna kwestia. Dzięki podjętej inwestycji, RADPEC stanie się nie tylko producentem ciepła, ale także energii elektrycznej. Dzięki temu produkcja ciepła będzie bardziej ekonomiczna.
- W swoich działaniach, RADPEC skupia się na skutecznym dostarczaniu ciepła mieszkańcom Radomia, a nie na maksymalizacji zysków. Dlatego radomianie mogą być pewni, że ceny ciepła pozostaną na stabilnym poziomie – zapewnia Krzysztof Zborowski.

Planowana inwestycja zakłada budowę nowego bloku kogeneracyjnego oraz instalacji oczyszczania spalin dla istniejących jednostek wytwórczych. Dzięki temu RADPEC będzie spełniał wymagania nałożone przez Unię Europejską, a jego działanie opierać się będzie na wykorzystaniu maksymalnie bezpiecznych i ekonomicznych technologii oraz znacząco wpłynie na poprawę środowiska, a w szczególności powietrza, w Radomiu.
- Będziemy produkowali nie tylko ciepło, ale też energię elektryczną. Jednocześnie będziemy wykorzystywać RDF, czyli frakcję energetyczną z innej, miejskiej spółki RADKOM i będziemy przygotowani do spalania biomasy. Dzięki temu będzie tanio, efektywnie i ekologicznie – tłumaczy prezes RADPEC-u.

Koszt gigantycznej inwestycji to około 520 mln zł. Nowe instalacje będą wykorzystywane od 2023 roku.

Kampania „Bezpieczne ciepło. Radom 2023” będzie prowadzona na wiele różnych sposobów. Głównym źródłem informacji będzie strona - www.bezpiecznecieplo.pl, gdzie mieszkańcy Radomia znajdą potrzebne wiadomości na temat inwestycji. Powstał też specjalny profil spółki na portalu społecznościowym Facebook.

GAS

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Popisy zespołu Frecce Tricolori jeszcze długo pozostaną w pamięci lokalnych fanów lotnictwa

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft