Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-12-12; 10:41:18 | Radomski
32-letni pedofil zatrzymany przez policjantów
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu zatrzymali 32-letniego gdańszczanina podejrzanego o pedofilię. Informację o mężczyźnie zdobyli „cyberpolicjanci”. Mężczyźnie przedstawiono już zarzuty prezentowania i posiadania treści pedofilskich. Został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Kilka dni temu policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP zs. w Radomiu weszli w posiadanie informacji, że 12-latek z jednego z powiatów z terenu województwa mazowieckiego może być molestowany przez nieznanego mężczyznę. Funkcjonariusze ustalili, że chodzi o 32-letniego mieszkańca Gdańska, którego nastolatek poznał w czasie grania on-line w jedną z popularnych gier. Później kontaktowali się przez komunikatory internetowe. W czasie rozmów na czacie mężczyzna prezentował nastolatkowi treści pornograficzne.

„Cyberpolicjanci” wspólnie z policjantami z wydziałów kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego KWP zs. w Radomiu zatrzymali 32-latka w jego mieszkaniu, gdzie siedział przed komputerem. Był kompletnie zaskoczony widokiem policjantów. Później został przewieziony do komendy w Radomiu oraz jednej z prokuratur na Mazowszu, gdzie przedstawiono mu zarzuty prezentowania i posiadania treści pedofilskich. Został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Apelujemy do rodziców i opiekunów prawnych o sprawdzanie tego, z jakich stron w internecie korzystają dzieci, co robią w sieci oraz z kim i po co się komunikują zarówno poprzez komputer, jak i telefon komórkowy. Warto także przygotować dziecko do tego, co może je spotkać w sieci, na co może być narażone. Dzieci powinny korzystać z internetu świadomie, pod okiem rodziców. Ważne, aby określić, w jakie dni i ile czasu spędza dziecko przed komputerem. W przypadku zauważenia niepokojących sygnałów prosimy o natychmiastowy kontakt osobisty lub telefoniczny z najbliższą jednostką policji - podkreślają członkowie Zespołu Prasowego KWP zs. w Radomiu.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft