Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-12-12; 10:41:18 | Radomski
32-letni pedofil zatrzymany przez policjantów
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu zatrzymali 32-letniego gdańszczanina podejrzanego o pedofilię. Informację o mężczyźnie zdobyli „cyberpolicjanci”. Mężczyźnie przedstawiono już zarzuty prezentowania i posiadania treści pedofilskich. Został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Kilka dni temu policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP zs. w Radomiu weszli w posiadanie informacji, że 12-latek z jednego z powiatów z terenu województwa mazowieckiego może być molestowany przez nieznanego mężczyznę. Funkcjonariusze ustalili, że chodzi o 32-letniego mieszkańca Gdańska, którego nastolatek poznał w czasie grania on-line w jedną z popularnych gier. Później kontaktowali się przez komunikatory internetowe. W czasie rozmów na czacie mężczyzna prezentował nastolatkowi treści pornograficzne.

„Cyberpolicjanci” wspólnie z policjantami z wydziałów kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego KWP zs. w Radomiu zatrzymali 32-latka w jego mieszkaniu, gdzie siedział przed komputerem. Był kompletnie zaskoczony widokiem policjantów. Później został przewieziony do komendy w Radomiu oraz jednej z prokuratur na Mazowszu, gdzie przedstawiono mu zarzuty prezentowania i posiadania treści pedofilskich. Został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Apelujemy do rodziców i opiekunów prawnych o sprawdzanie tego, z jakich stron w internecie korzystają dzieci, co robią w sieci oraz z kim i po co się komunikują zarówno poprzez komputer, jak i telefon komórkowy. Warto także przygotować dziecko do tego, co może je spotkać w sieci, na co może być narażone. Dzieci powinny korzystać z internetu świadomie, pod okiem rodziców. Ważne, aby określić, w jakie dni i ile czasu spędza dziecko przed komputerem. W przypadku zauważenia niepokojących sygnałów prosimy o natychmiastowy kontakt osobisty lub telefoniczny z najbliższą jednostką policji - podkreślają członkowie Zespołu Prasowego KWP zs. w Radomiu.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Popisy zespołu Frecce Tricolori jeszcze długo pozostaną w pamięci lokalnych fanów lotnictwa

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft