Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 


Aktualności
2017-12-12; 17:33:30 | Zwoleński
Michał Kupidura strażakiem miesiąca!
Odważny, wytrwały, opanowany, ale przede wszystkim zdolny do poświęceń. Taki jest strażak-bohater Michał Kupidura z Kazanowa w powiecie zwoleńskim. Bez chwili zastanowienia ruszył na pomoc trzem ofiarom wypadku drogowego. Za szybkie i profesjonalne działanie otrzymał tytuł "Strażaka miesiąca października 2017". Nagrodę druhowi wręczyła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

- Każdego miesiąca staramy się nagradzać wyjątkowych strażaków z Mazowsza. Chcemy wyróżnić tych, którzy bezinteresownie niosą pomoc poszkodowanym. Odwaga, opanowanie i chęć pomocy zasługują na szczególne uznanie - podkreśla wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

28 października br. w miejscowości Kociołki (gm. Kozienice) samochód osobowy uderzył w drzewo. Druh Michał Kupidura, który od 9 lat jest członkiem OSP w Kazanowie udzielił pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadku i wezwał służby ratownicze. Z całkowicie zniszczonego samochodu uwolnił najbardziej rannego mężczyznę tak, aby nie pogłębić urazów. Ocenił również stan pozostałych pasażerów. Po przyjeździe PSP Kozienice pomagał strażakom w zabezpieczeniu miejsca wypadku, aż do momentu przybycia pogotowia ratunkowego - informuje Marta Milewska, rzeczniczka prasowa UMWM

Za postawę pełną profesjonalizmu i determinacji w ratowaniu życia innych ludzi druh Michał Kupidura otrzymał tytuł "Strażaka Miesiąca października 2017". Obok pani wicemarszałek, wręczał ją także Zbigniew Gołąbek.

fot. UMWM
Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Bacznie rozglądajcie się podczas jesiennych spacerów, bo Radomira możecie spotkać wszędzie :)

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft