Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 


Aktualności
2017-12-18; 10:30:23 | Kultura
O Kołakowskim w „Plastyku” i „Kochanowskim”
W grudniu odbyły się w dwóch szkołach: w „Kochanowskim” i radomskim „Plastyku” wykłady popularnonaukowe, poświęcone życiu i twórczości Profesora Leszka Kołakowskiego w 90. rocznicę urodzin filozofa, związanego z naszym miastem.

Wygłosili je członkowie Polskiego Towarzystwa Filozoficznego oddział w Radomiu: dr Wiesław Chudoba i dr Adrian Szary. O życiu i myśli filozoficznej Kołakowskiego mówił Wiesław Chudoba, który przyjaźnił się i wiele lat korespondował z filozofem. W drugiej części o bajkach i innych literackich utworach Kołakowskiego mówił Adrian Szary.

Szczególny wymiar miało spotkanie w Zespole Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu. Uczestniczyła w nim tegoroczna maturzystka szkoły Paulina Krajewska, która jest laureatką konkursu na dokończenie bajki filozofa – „Ośmiornica”. Po prelekcji więc odczytała swoje zakończenie utworu.

Te spotkania mają popularyzować sylwetkę Profesora Kołakowskiego i zachęcić młodzież do sięgania po jego dzieła – mówił Wiesław Chudoba. Planujemy jeszcze jeden taki wykład na Wydziale Filologiczno - Pedagogicznym Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu – dodał Adrian Szary – nauczyciel Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, wykładowca UTH i radomski poeta, który oba spotkania zakończył swoim wierszem „Notatki z filozofii”, inspirowanym dziełami Leszka Kołakowskiego.


Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

Popisy zespołu Frecce Tricolori jeszcze długo pozostaną w pamięci lokalnych fanów lotnictwa

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft