Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-12-18; 10:30:23 | Kultura
O Kołakowskim w „Plastyku” i „Kochanowskim”
W grudniu odbyły się w dwóch szkołach: w „Kochanowskim” i radomskim „Plastyku” wykłady popularnonaukowe, poświęcone życiu i twórczości Profesora Leszka Kołakowskiego w 90. rocznicę urodzin filozofa, związanego z naszym miastem.

Wygłosili je członkowie Polskiego Towarzystwa Filozoficznego oddział w Radomiu: dr Wiesław Chudoba i dr Adrian Szary. O życiu i myśli filozoficznej Kołakowskiego mówił Wiesław Chudoba, który przyjaźnił się i wiele lat korespondował z filozofem. W drugiej części o bajkach i innych literackich utworach Kołakowskiego mówił Adrian Szary.

Szczególny wymiar miało spotkanie w Zespole Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu. Uczestniczyła w nim tegoroczna maturzystka szkoły Paulina Krajewska, która jest laureatką konkursu na dokończenie bajki filozofa – „Ośmiornica”. Po prelekcji więc odczytała swoje zakończenie utworu.

Te spotkania mają popularyzować sylwetkę Profesora Kołakowskiego i zachęcić młodzież do sięgania po jego dzieła – mówił Wiesław Chudoba. Planujemy jeszcze jeden taki wykład na Wydziale Filologiczno - Pedagogicznym Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu – dodał Adrian Szary – nauczyciel Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, wykładowca UTH i radomski poeta, który oba spotkania zakończył swoim wierszem „Notatki z filozofii”, inspirowanym dziełami Leszka Kołakowskiego.


Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft