Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-12-18; 20:29:14 | Radomski
Pożyteczne zalesienia w powiecie
Wciąż żywe jest zainteresowanie mieszkańców powiatu radomskiego zalesieniami. Pod nadzorem Starostwa corocznie przeprowadzane są akcje zalesieniowe obejmujące grunty najsłabsze, tzw. „porolne”, których wykorzystanie w inny sposób stało się nieopłacalne.

Właściciele lasów korzystają z bezpłatnego przydziału sadzonek kupowanych przez Starostwo ze środków dotacyjnych Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Nieodpłatne otrzymanie materiału nasadzeniowego możliwe jest jednak pod warunkiem uzyskania opinii wójta gminy (burmistrza) akceptującej lokalizację zalesienia zgodnej z planami zagospodarowania przestrzennego gminy.

W 2017r., w wyniku realizacji wniosków przy wykorzystaniu dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w wysokości 13 290,00 zł, zostały zalesione grunty o łącznej powierzchni około 6 ha. Od 1999 r. zalesienia w powiecie radomskim objęły powierzchnię około 700 ha.

W efekcie tych działań na obszarze wielu gmin (Iłża, Gózd, Jedlińsk, Kowala, Wierzbica, Wolanów, Zakrzew, Przytyk, Skaryszew) powstały kompleksy leśne znaczące nie tylko ze względów siedliskowo – gospodarczych, ale również cennych jako elementy krajobrazu, tworzone m. in. przez lasy o różnych gatunkach drzew. To także ważne zadanie, które spełniają zalesienia.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Popisy zespołu Frecce Tricolori jeszcze długo pozostaną w pamięci lokalnych fanów lotnictwa

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft