Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-12-19; 13:07:37 | Radomski
Lokalne centra kompetencji działają pełną parą
Pełną parą działa już na Mazowszu sieć 174 świetlic internetowych. Lokalne Centra Kompetencji na dobre wpisały się w krajobraz województwa. Mieszkańcy Mazowsza otrzymują w nich informatyczne wsparcie np. w poszukiwaniu pracy, podnoszeniu kompetencji i korzystaniu z e-usług. W Radomiu i powiecie radomskim działa 9 świetlic z bezpłatnym dostępem do szerokopasmowego Internetu.

Punkty LCK funkcjonują w Radomiu na ul. Osiedlowej, w Pionkach, Zakrzewie, Skaryszewie, Kowali a także w Klwatce (gm. Gózd), Jedlance Starej (gm. Iłża), Groszowicach (gm. Jedlnia-Letnisko) i w Mniszku (gm. Wolanów).

Ze świetlic wyposażonych m.in. w nowoczesny sprzęt komputerowy, ksero, drukarkę 3D, projektor czy aparat fotograficzny korzystają również mieszkańcy sąsiednich powiatów. W powiecie zwoleńskim działają 4 Lokalne Centra Kompetencji, tyle samo w powiecie grójeckim, w szydłowieckim i przysuskim po 3, w białobrzeskim – 2, a w powiatach lipskim i kozienickim zlokalizowano po jednej świetlicy. Łącznie w regionie radomskim funkcjonuje 27 punktów LCK.

W każdej ze świetlic jest sześć stanowisk komputerowych – pięć dla użytkowników i jedno dla pracownika obsługi. Jego zadaniem jest m.in. wspieranie mieszkańców w pisaniu CV i wypełnianiu druków urzędowych. Lokalne Centra Kompetencji stały się również miejscem nauki i pracy. Korzystają z nich dzieci, przygotowując się do lekcji, ale też bezrobotni, szukając ofert pracy w Internecie. W świetlicach organizowane są również szkolenia i kursy, które pomagają zdobywać nowe umiejętności i kompetencje.

Lokalne Centra Kompetencji to miejsca, w których tętni życie. Spotykają się tutaj i młodsi i starsi mieszkańcy Zwolenia. Dzięki Lokalnym Centrom Kompetencji możemy powiedzieć, że w naszej gminie powstało społeczeństwo informacyjne – mówi Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Popisy zespołu Frecce Tricolori jeszcze długo pozostaną w pamięci lokalnych fanów lotnictwa

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft