Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-12-19; 14:37:09 | Polityka
Kontra polityków PiS ws. budżetu miasta. - Radomianie nie mogą być traktowani przedmiotowo
Poseł Wojciech Skurkiewicz i przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu, Dariusz Wójcik na konferencji odnieśli się do poniedziałkowych wydarzeń. - Odkłamujemy rzeczy, które opowiada prezydent. Nie może traktować przedmiotowo mieszkańców - grzmiał Dariusz Wójcik.

- Prezydent już w sprawie projektów dotyczących budżetu obywatelskiego pokazał, że traktuje radnych i mieszkańców Radomia przedmiotowo. Nie powinien ogłaszać przetargów w sytuacji, gdy budżet miasta nie był jeszcze przyjęty - mówił Dariusz Wójcik.

Poseł Wojciech Skurkiewicz podkreślił, że najpierw Platforma Obywatelska powinna zrobić porządek wewnątrz radomskich struktur. - Bo przez te niejasności cierpią właśnie mieszkańcy Radomia - tłumaczył.

Uczestnicy konferencji zaprzeczyli także, jakoby pracownicy instytucji miejskich mogliby mieć zagrożone wypłaty. - Do 31 stycznia miasto może bowiem pracować na prowizorium budżetowym, czyli na tym budżecie, który przedstawił prezydent, ale bez żadnych zmian - wyjaśnił Dariusz Wójcik.

Na konferencji padło pytanie, czy PiS pod jakimiś warunkami jest w stanie poprzeć budżet miasta? - Władze Radomia na przestrzeni minionych trzech lat nigdy nie rozmawiały z nami o budżecie. Ich hasło wyborcze o tym, że zgoda zmieni Radom nijak się ma do ich działań, więc teraz przejmiemy je my i zbudujemy szeroki front dla miasta - podkreślili politycy.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft