Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-12-19; 14:37:09 | Polityka
Kontra polityków PiS ws. budżetu miasta. - Radomianie nie mogą być traktowani przedmiotowo
Poseł Wojciech Skurkiewicz i przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu, Dariusz Wójcik na konferencji odnieśli się do poniedziałkowych wydarzeń. - Odkłamujemy rzeczy, które opowiada prezydent. Nie może traktować przedmiotowo mieszkańców - grzmiał Dariusz Wójcik.

- Prezydent już w sprawie projektów dotyczących budżetu obywatelskiego pokazał, że traktuje radnych i mieszkańców Radomia przedmiotowo. Nie powinien ogłaszać przetargów w sytuacji, gdy budżet miasta nie był jeszcze przyjęty - mówił Dariusz Wójcik.

Poseł Wojciech Skurkiewicz podkreślił, że najpierw Platforma Obywatelska powinna zrobić porządek wewnątrz radomskich struktur. - Bo przez te niejasności cierpią właśnie mieszkańcy Radomia - tłumaczył.

Uczestnicy konferencji zaprzeczyli także, jakoby pracownicy instytucji miejskich mogliby mieć zagrożone wypłaty. - Do 31 stycznia miasto może bowiem pracować na prowizorium budżetowym, czyli na tym budżecie, który przedstawił prezydent, ale bez żadnych zmian - wyjaśnił Dariusz Wójcik.

Na konferencji padło pytanie, czy PiS pod jakimiś warunkami jest w stanie poprzeć budżet miasta? - Władze Radomia na przestrzeni minionych trzech lat nigdy nie rozmawiały z nami o budżecie. Ich hasło wyborcze o tym, że zgoda zmieni Radom nijak się ma do ich działań, więc teraz przejmiemy je my i zbudujemy szeroki front dla miasta - podkreślili politycy.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Popisy zespołu Frecce Tricolori jeszcze długo pozostaną w pamięci lokalnych fanów lotnictwa

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft