Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-12-20; 20:01:24 | Polityka
PiS wzywa prezydenta Witkowskiego do dymisji. Następnie spotkanie na szczycie
Radni Prawa i Sprawiedliwości, Dariusz Wójcik i Marek Szary zarzucili prezydentowi Radomia lekceważenie radnych. Wezwali więc Radosława Witkowskiego do dymisji. Po kilku godzinach obydwie strony odbyły spotkanie na szczycie

Dariusz Wójcik na konferencji prasowej zarzucał prezydentowi Radomia, że nie był na żadnej komisji budżetowej, a po nieprzyjęciu budżetu, odpowiedzialność zrzucił właśnie na przewodniczącego rady. - Prezydent i jego współpracownicy do tej pory nie pytali radnych o zdanie w różnych kwestiach, tylko liczyli na korzystne głosowanie. Jesteśmy przeciw lekceważeniu radnych - mówił. Przekonywał także, że mówienie o braku wypłat dla pracowników miejskich instytucji i nauczycieli to tylko straszenie.

Przewodniczący klubu radnych PiS Marek Szary podkreślił, że do tej pory wszystkie poprawki, czy to radnych PiS-u, czy innych opcji, były odrzucane. - Prezydent ma natomiast obowiązek zapewnić większość w głosowaniu budżetowym, a jak nie zapewni to powinien się podać do dymisji. Co więcej, zamiast uspokajać nastroje, wpada w histerię i kołysze emocjami radomian przed świętami - mówił.

Efektem tej konferencji było natomiast późniejsze spotkanie. Prezydent Radosław Witkowski wraz ze swoimi zastępcami przyjął zaproszenie przewodniczącego rady do rozmowy na temat przyszłorocznego budżetu Radomia. - Wprawdzie przewodniczący, posiadając wszystkie możliwe kontakty, nie zwrócił się do mnie w tej sprawie bezpośrednio, lecz zrobił to za pośrednictwem mediów, ale dobro mieszkańców miasta jest dla mnie wartością nadrzędną i uważam, że należy rozmawiać - napisał w oświadczeniu prezydent. - Projekt budżetu, który przedstawiłem radnym był dobrym projektem, a decyzja o jego odrzuceniu była szkodliwa dla mieszkańców Radomia. Mam jednocześnie nadzieję, że intencje przewodniczącego Dariusza Wójcika są szczere i jemu także zależy na dobru radomian. W trosce o poziom dyskusji, nie zamierzam odnosić się do szeregu złośliwości, które przewodniczący przedstawił na swojej konferencji prasowej - podsumował.

Do sprawy wrócimy

fot. Facebook
Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Popisy zespołu Frecce Tricolori jeszcze długo pozostaną w pamięci lokalnych fanów lotnictwa

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft