Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-12-21; 16:26:35 | Polityka
Mateusz Tyczyński odpowiada Dariuszowi Wójcikowi
Do naszej redakcji wpłynęło pismo, w którym dyrektor Kancelarii Prezydenta Radomia odnosi się do wypowiedzi Dariusza Wójcika, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Radomiu.

Pismo cytujemy w całości:

"W związku z wieloma wypowiedziami i zarzutami przewodniczącego Rady Miejskiej Dariusza Wójcika, pragnę wyjaśnić kilka kwestii:
• Pisma, które skierowaliśmy do wnioskodawców i osób głosujących na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego, zostały wysłane drogą mailową. Nie wiązało się to z żadnymi kosztami.
• Głosowanie w sprawie budżetu było jawne. Dlatego też nie ma powodu, by nie przedstawiać mieszkańcom nazwisk tych radnych, którzy głosując przeciwko budżetowi zagłosowali de facto przeciwko ich inicjatywom
• Podane w liście numery telefonów radnych są ogólnodostępne. W Biuletynie Informacji Publicznej można je znaleźć w wykazie dyżurów poszczególnych radnych.
• List miał wyłącznie charakter informacyjny i nie może tu być mowy o podżeganiu do nienawiści.
• Urząd Miejski nie ma nic wspólnego z drukowaniem jakichkolwiek ulotek dotyczących tej sprawy.
• Jeśli przewodniczący Wójcik lub radny Pszczoła są w stanie wskazać choć jedno nieprawdziwe zdanie w moich wypowiedziach, to czekam na ich wskazanie. Chętnie merytorycznie się do nich odniosę.
• Jednoznacznie potępiam wszelkie wypowiedzi i wpisy obrażające radnych. Proszę wszystkich, by komunikując się z nimi, skupić się wyłącznie na kwestiach merytorycznych. Wielokrotnie byłem – zarówno ja, jak i moi bliscy – przedmiotem niewybrednych ataków, dotykających również spraw osobistych. Nigdy nie słyszałem słów potępienia takich działań z ust przewodniczącego Wójcika czy któregokolwiek z radnych. Niemniej nikt nie zasługuje na takie traktowanie, nawet, jeśli jego działalność, tak jak to ma miejsce w przypadku radnych głosujących przeciwko budżetowi, jest szkodliwa dla miasta.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft