Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-01-02; 22:22:46 | Kultura
Szybki kurs tańca, koncert Bodo i dancing w Amfiteatrze
Miejski Ośrodek Kultury "Amfiteatr" wchodzi w nowy rok karnawałowym krokiem, krokiem fokstrota, swingu i walca. Zapraszamy na szybki, bezpłatny kurs tańca, który będzie przygotowaniem do koncertu zespołu
Bodo i dancingu w stylu lat międzywojennych.


Szybki kurs tańca dla wszystkich
Zanim zabrzmią porywające rytmy naszej tanecznej nocy w stylu lat 20. i 30. z Miejską Partyzantką Geriatryczną, będziemy mieli niepowtarzalną okazję opanować podstawowe kroki tańca. Proponujemy bezpłatną, błyskawiczną naukę kroków swingu, walca i foxtrota z doświadczonymi trenerami tańca, Małgorzatą Czarnecką lub Piotrem Czarneckim ze studia Scent Of Dance. Będzie to swoiste pogotowie taneczne!

Zapraszamy na dwa godzinne spotkania (17 i 18 stycznia), w czasie których od zera poznamy podstawowe ruchy w tańcu, nauczymy się utrzymywać odpowiednią postawę ciała i damy się ponieść muzyce! Na kurs obowiązują zapisy: 667 – 901 – 900.
Wstęp wolny.

Tymczasem ponad 70 lat temu żył sobie dandys, który rozkochiwał w sobie kobiety, a mężczyzn przyprawiał o kompleksy – Eugeniusz Bodo. Z fascynacji jego osobowością i charyzmą zawiązał się zespół Bodo. Zespół Bodo to projekt muzyków polskiej sceny alternatywnej (m.in. z formacji Pustki, Płyny, Babadag, Stardust Memories, Hanimal, Letters From Silence), grający nieoczywiste wersje piosenek z filmów XX-lecia międzywojennego.

Po koncercie będziemy bawić się w klimacie lat 20-tych i 30-tych XX wieku. Muzykę zaserwuje Miejska Partyzantka Geriatryczna. By dopełnić charakteru wieczoru, MOK poleca poszaleć z modą.

Fale na włosach, małe kapelusiki z opuszczonym rondem, czy też opaski we włosach, które - według najmodniejszych ówczesnych trendów - powinny być czarne i błyszczące. Oczy malujemy tak, by wyglądały na smutne. Najmodniejszy makijaż to przydymiona powieka, usta małe i ciemne. Luźne sukienki, tzw. cherstonówki czyli sukienki-koszulki, na wieczór długie suknie z głębokim dekoltem na plecach. Wachlarze z piór, długie sznury pereł. Hafty, koronki, frędzle. Dla panów – fraki, kamizelki, koszule ze sztywnym gorsetem, muszki, czarne lakierki i cylindry. Będzie można próbować swoich sił m.in. w foxtrocie, shimmy czy charlestonie! Mile widziane stroje z epoki. To będzie zabawa karnawałowa w najlepszym stylu!

Miejsce: Kawiarnia Artystyczna, ul. Parkowa 1
Bilety w cenie 30 zł w przedsprzedaży na biletyna.pl, po 40 zł w dniu
koncertu.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft