Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-01-02; 22:22:46 | Kultura
Szybki kurs tańca, koncert Bodo i dancing w Amfiteatrze
Miejski Ośrodek Kultury "Amfiteatr" wchodzi w nowy rok karnawałowym krokiem, krokiem fokstrota, swingu i walca. Zapraszamy na szybki, bezpłatny kurs tańca, który będzie przygotowaniem do koncertu zespołu
Bodo i dancingu w stylu lat międzywojennych.


Szybki kurs tańca dla wszystkich
Zanim zabrzmią porywające rytmy naszej tanecznej nocy w stylu lat 20. i 30. z Miejską Partyzantką Geriatryczną, będziemy mieli niepowtarzalną okazję opanować podstawowe kroki tańca. Proponujemy bezpłatną, błyskawiczną naukę kroków swingu, walca i foxtrota z doświadczonymi trenerami tańca, Małgorzatą Czarnecką lub Piotrem Czarneckim ze studia Scent Of Dance. Będzie to swoiste pogotowie taneczne!

Zapraszamy na dwa godzinne spotkania (17 i 18 stycznia), w czasie których od zera poznamy podstawowe ruchy w tańcu, nauczymy się utrzymywać odpowiednią postawę ciała i damy się ponieść muzyce! Na kurs obowiązują zapisy: 667 – 901 – 900.
Wstęp wolny.

Tymczasem ponad 70 lat temu żył sobie dandys, który rozkochiwał w sobie kobiety, a mężczyzn przyprawiał o kompleksy – Eugeniusz Bodo. Z fascynacji jego osobowością i charyzmą zawiązał się zespół Bodo. Zespół Bodo to projekt muzyków polskiej sceny alternatywnej (m.in. z formacji Pustki, Płyny, Babadag, Stardust Memories, Hanimal, Letters From Silence), grający nieoczywiste wersje piosenek z filmów XX-lecia międzywojennego.

Po koncercie będziemy bawić się w klimacie lat 20-tych i 30-tych XX wieku. Muzykę zaserwuje Miejska Partyzantka Geriatryczna. By dopełnić charakteru wieczoru, MOK poleca poszaleć z modą.

Fale na włosach, małe kapelusiki z opuszczonym rondem, czy też opaski we włosach, które - według najmodniejszych ówczesnych trendów - powinny być czarne i błyszczące. Oczy malujemy tak, by wyglądały na smutne. Najmodniejszy makijaż to przydymiona powieka, usta małe i ciemne. Luźne sukienki, tzw. cherstonówki czyli sukienki-koszulki, na wieczór długie suknie z głębokim dekoltem na plecach. Wachlarze z piór, długie sznury pereł. Hafty, koronki, frędzle. Dla panów – fraki, kamizelki, koszule ze sztywnym gorsetem, muszki, czarne lakierki i cylindry. Będzie można próbować swoich sił m.in. w foxtrocie, shimmy czy charlestonie! Mile widziane stroje z epoki. To będzie zabawa karnawałowa w najlepszym stylu!

Miejsce: Kawiarnia Artystyczna, ul. Parkowa 1
Bilety w cenie 30 zł w przedsprzedaży na biletyna.pl, po 40 zł w dniu
koncertu.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft