Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 


Aktualności
2018-01-04; 11:59:23 | Polityka
Parlamentarzyści PiS-u chcą poprawek do budżetu Radomia w wysokości 20 mln złotych
Posłowie Prawa i Sprawiedliwości, Anna Kwiecień, Wojciech Skurkiewicz oraz Andrzej Kosztowniak zaapelowali do prezydenta Radomia o zapisanie w budżecie miasta na 2018 rok 15 mln zł na rozbudowę oddziału rehabilitacji i przeniesienie jej do budynku szpitala na Tochtermana oraz 5 mln na wsparcie tworzonego w Radomiu kierunku lekarskiego

Poseł Anna Kwiecień podkreśliła swoje oczekiwania odnośnie wprowadzenie inwestycji dotyczącej oddziału rehabilitacji. - W osiem lat zrealizowaliśmy inwestycje w szpitalu na ponad 120 mln złotych. Mówię m.in. o bloku operacyjnym, bloku ginekologiczno-położniczym, doposażeniu zakładu radiologii i wielu innych kwestiach. Jeżeli chodzi o obecnie funkcjonujący oddział przy ul. Giserskiej wymaga on przeniesienia do byłego oddziału ginekologicznego radomskiego szpitala. W 2014 roku zagwarantowaliśmy środki na dokumentację i nadszedł już najwyższy czas, żeby radomianie mogli z niej korzystać. Oddział na Giserskiej generuje dodatkowe koszty dla szpitala poprzez konieczność dowożenia pacjentów na badania do szpitala, zapewnienie ochrony czy dowożone posiłki. Te koszty pogarszają rentowność tego oddziału. Prosimy więc o wpisanie 15 mln zł do budżetu na 2018 rok i rozpoczęcie inwestycji - mówiła poseł Anna Kwiecień. - To jeden z najistotniejszych oddziałów dla radomian i apelujemy o wpisanie jej do budżetu. My jako drużyna PiS-u na pewno ją poprzemy - dodał poseł Andrzej Kosztowniak. - Prosimy także o wsparcie tworzonego nowego kierunku lekarskiego kwotą 5 mln złotych - dodał.

Wojciech Skurkiewicz podkreślił, że powyższe inwestycje powinny jednoczyć i łączyć polityków ponad podziałami politycznymi. - Jeżeli prezydent nie wpisze tych poprawek do budżetu, poprosimy o zgłoszenie takich radnych PiS-u - zapowiedział parlamentarzysta. Jednocześnie zaapelował do wszystkich posłów z Ziemi Radomskiej o głosowanie za budżetem krajowym, 11 stycznia. - Znajdą się w nim m.in. dwie bardzo ważne dla Radomia i regionu poprawki dotyczące 5 mln na wsparcie tworzonego nowego kierunku lekarskiego oraz pierwszą transzę na przebudowę Wojska Polskiego - podsumował Wojciech Skurkiewicz.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

Popisy zespołu Frecce Tricolori jeszcze długo pozostaną w pamięci lokalnych fanów lotnictwa

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft