Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-01-05; 14:12:28 | Radom
Zbliża się finał WOŚP
- Warto grać z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy - mówi prezydent Radosław Witkowski i zachęca do udziału w zbliżającym się finale WOŚP, który odbędzie się 14 stycznia. Zebrane w tym roku pieniądze zostaną przeznaczone na wyrównanie szans w leczeniu noworodków.

Finałowy koncert odbędzie się 14 stycznia na placu Corazziego. Zagra m.in. zespół Chłopcy z Placu Broni. Na ulicach będzie kwestować trzystu wolontariuszy. Orkiestra w Radomiu zacznie jednak grać dużo wcześniej. Już 7 stycznia w Zespole Szkół Ekonomicznych odbędzie się Wielki Mecz Gwiazd ligi RNBA. Na parkiecie zobaczymy świetne koszykarskie akcje w wykonaniu radomskich gwiazd sportu i kultury. Patronat nad wydarzeniem objął prezydent Radosław Witkowski, który wcieli się także w rolę... komentatora widowiska. Wstęp na mecz jest bezpłatny, a w trakcie jego trwania będzie można wylicytować pamiątkowe przedmioty, wspierając 26. Finał WOŚP. Również w przyszłym tygodniu będą się odbywały liczne imprezy towarzyszące.

Ubiegły rok był rekordowy. Podczas radomskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano prawie 327 tysięcy złotych. - Jestem pewien, że w tym roku po raz kolejny pokażemy, że jesteśmy miastem ludzi otwartych i chętnie pomagamy. Warto przypomnieć, że pieniądze z WOŚP wracają do naszego miasta. Do radomskich szpitali trafił zakupiony przez Fundację Wielkiej Orkiestry sprzęt warty ponad 3,5 miliona złotych – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Prezydent na licytację przekazał swoje pióro, którym podpisywał umowy na rewitalizację kamienicy Desukrów i ratusza oraz na remont Placu Jagiellońskiego. Nabywca pióra otrzyma także unikatową fotografię Miasta Kazimierzowskiego sprzed lat.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Popisy zespołu Frecce Tricolori jeszcze długo pozostaną w pamięci lokalnych fanów lotnictwa

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft