Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-01-06; 15:52:47 | Radom
Orszak Trzech Króli gościł w Radomiu, Pionkach, Szydłowcu czy Kozienicach
Kilkanaście tysięcy mieszkańców naszego regionu pokłoniło się małemu Jezusowi na zakończenie tegorocznych Orszaków Trzech Króli, które tradycyjnie przeszły 6 stycznia przez centrum Radomia, Szydłowca, Pionek i Kozienic. Także w kilku innych miejscowościach nowo narodzonemu pokłonili się mędrcy, przedstawiciele władz miejskich i kościelnych.

Po raz kolejny przekonaliśmy się, jak w Radomiu jest wielu króli. Zwłaszcza tych, którzy chcą pokłonić się nowonarodzonemu dzieciątku Jezus. - Sprzyjała nam aura oraz świetne nastroje przybyłych na orszak diecezjan - podkreśla ksiądz Gabriel Marciniak, inicjator radomskiego Orszaku.

- Dziękuję wszystkim za tę inicjatywę. To już typowo radomska tradycja, swojego rodzaju znak nowego sposobu odczytania wielkiej prawdy o objawieniu się Chrystusa wszystkim narodom - wyjaśnił bp ordynariusz diecezji radomskiej, Henryk Tomasik.

Przypomnijmy, że właśnie dzisiaj, 6 stycznia, w kościele katolickim obchodzone jest Święto Objawienia Pańskiego.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft