Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-01-10; 08:16:28 | Radomski
Historyczny rok radomskiego pośredniaka
W ciągu minionego roku liczba bezrobotnych w Radomiu zmniejszyła się o 2557 osób, a w powiecie radomskim o 1873 osoby co oznacza, że z rejestru Powiatowego Urzędu Pracy w sumie ubyło 4450 bezrobotnych - podsumowuje miniony, 2017 rok Dariusz Strzelec z PUP w Radomiu.

Spadki dotyczyły wszystkich grup bezrobotnych. Największe zanotowano wśród bezrobotnych bez prawa do zasiłku -aż 3999 osób oraz długotrwale bezrobotnych o 3308 osób. Stopa bezrobocia w Radomiu zmniejszyła się o 3%, a w powiecie o 3,9% - wylicza Dariusz Strzelec.

Aktualnie bezrobocie w Radomiu jest na poziomie 13,2% a w powiecie wynosi 18,9%, co oznacza, że jest najniższe w historii.

Radomski pośredniak wydał w zeszłym roku na walkę z bezrobociem ponad 64 miliony złotych. Pieniądze pochodziły min. z Funduszu Pracy, Programu Regionalnego Mazowsze 2017, oraz Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Ponad 11,5 mln pochłonęły jednorazowe środki na podjęcie własnej działalności gospodarczej. Dzięki temu powstały 832 nowe firmy. Ponad 8,6 mln zł. otrzymali pracodawcy w ramach refundacji kosztów utworzenia nowego stanowiska pracy, a to oznacza, prace dla 830 bezrobotnych. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się refundacja kosztów zatrudnienia osoby do 30 roku życia. Radomski pośredniak wydał na ten cel ponad 15 mln zł. pomagając w ten sposób znaleźć prace 687 młodym bezrobotnym. Prawie 7,4 mln zł. kosztowały stypendia stażowe dla 909 osób.

- Każdego miesiąca bezrobotni mieli do dyspozycji około 800 ofert pracy. Taka sytuacja to wynik kilku czynników - uważa Józef Bakuła, dyr. PUP w Radomiu. - Dobra koniunktura gospodarcza, działania Rządu i Samorządu a nawet pogoda, która w okresie jesienno- zimowym pozwala prowadzić prace w budownictwie i drogownictwie - wylicza szef radomskiego pośredniaka. - Ten rok okazał się przełomowy pod jeszcze jednym względem - zaznacza Bakuła: - Teraz to pracownik a nie pracodawca dyktuje warunki, a firmy mają coraz większe problemy ze znalezieniem nie tylko fachowców, ale i pracowników bo mała różnica pomiędzy wynagrodzeniem za prace a dochodami z różnego rodzaju zasiłków sprawia, że coraz więcej osób, zwłaszcza bez kwalifikacji, nie jest zainteresowanych pracą.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft