Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 


Aktualności
2018-01-10; 13:57:57 | Radom
Sceny biblijne, kolędy i morskie opowieści w DPS-ie
Świąteczny nastrój trwa w radomskim Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy przy ulicy Wyścigowej. Seniorów odwiedziła młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Długosza, wystawiając tradycyjne jasełka. Noworoczne spotkanie pokoleń zorganizowała Fundacja Uśmiech Puchatka.

Młodzież z klasy 7c Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Radomiu, na osiedlu Michałów z przejęciem przygotowała się do występu dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy. Zaprezentowali widowni, licznie zgromadzonej tradycyjne w naszej kulturze jasełka, przedstawiane od pokoleń. Młodzi wykonawcy wystąpili w scenkach biblijnych z artystyczną wizją cudu narodzin Chrystusa, a w drugiej części występu dużo miejsca poświęcili tematyce miłości wobec bliźnich.

- Potem młodzież i podopieczni DPS razem śpiewali tradycyjne kolędy – relacjonuje Marta Smal z Fundacji Uśmiech Puchatka, współorganizatorka wspólnego kolędowania seniorów i młodych uczniów szkoły podstawowej, wraz z Izabelą Lackowską, wychowawczynią klasy 7c. - Udało się stworzyć miłą atmosferę i znaleźć wspólny kontakt z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w długich rozmowach o tym, jak wyglądały ich święta, gdy byli dziećmi i w czasach ich młodości.

Wiele osób zgromadziły niezwykłe opowieści Tytusa Przygrodzkiego, mieszkańca Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy, emerytowanego marynarza pochodzącego z Kozienic. Odwiedził on niemal wszystkie państwa świata, oprócz Kanady, przepłynął oceany i morza, więc opowieściom nie bylo końca. Wyraźnie zainteresowana młodzież dopytywała się o szczegóły oraz włączali się w rozmowę inni mieszkańcy, równie zaciekawieni. - Seniorzy, nasi mieszkańcy byli zachwyceni występem młodzieży ze szkoły podstawowej i tą miłą okazją do wspólnego śpiewania kolęd, jak i rozmowami, których tak bardzo potrzebują – podkreśla Agnieszka Zakonek, pracownik kulturalno-oświatowy DPS. - Zaprosiliśmy tę młodzież na kolejne spotkania.

- Także młodzi uczestnicy spotkania, uczennice i uczniowie chętnie i z zapałem przygotowali się do wystawienia tych tradycyjnych jasełek w Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy – dodaje Izabela Lackowska, wychowawczyni. – Od dawna współpracujemy z Martą Smal, prezes zarządu Fundacji Uśmiech Puchatka, która współorganizowała to świąteczne spotkanie pokoleń.

Wizytę młodzieży w DPS uwieńczyło wykonanie wspólnego pamiątkowego zdjęcia, a wcześniej uczestnicy wzajemnie składali sobie świąteczne życzenia, głównie życząc weteranom dużo zdrowia, szczęśliwych dni i radości na każdy dzień. Młodzież na pewno skorzysta z zaproszenia do dalszych spotkań.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

Popisy zespołu Frecce Tricolori jeszcze długo pozostaną w pamięci lokalnych fanów lotnictwa

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft