Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-01-11; 13:37:46 | Radom
Nowe słupki przystankowe stanęły przy ulicy Traugutta
Pierwsze nowe słupki przystankowe stanęły w centrum miasta. Ich wygląd jest zgodny z wytycznymi Systemu Informacji Miejskiej i nawiązuje do wzorów graficznych tabliczek z nazwami ulic, które zostały zamontowane w Radomiu.

System Informacji Miejskiej został przyjęty uchwałą przez radomskich radnych w 2014 roku. W jego skład wchodzą przede wszystkim tabliczki z nazwami ulic i tabliczki adresowe na budynkach, ale również takie elementy jak przystanki autobusowe. Właśnie rozpoczął się proces montowania nowych słupków przystankowych, który będzie systematycznie kontynuowany.

Nowe słupki przystankowe są ciemnoszare (tak samo jak słupki, na których wiesza się tabliczki z nazwami ulic oraz jak najnowsze wiaty).

Oznakowanie (nazwy przystanków oraz numery linii) jest natomiast białe - z folii odblaskowej - na granatowym tle. Elementy graficzne zostały dostosowane do wytycznych uchwalonego przez radnych SIM-u. Jedyna poprawka dotyczyła dodania loga MZDiK, którego w projekcie wprawdzie nie było, lecz jest ono niezbędne, aby było wiadomo, kto jest zarządcą przystanków w Radomiu. Dzięki temu docelowo oznakowanie w mieście ma być spójne - informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Źródło i foto: MZDiK

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft