Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-01-11; 14:47:14 | Radom
Noworoczne spotkanie samorządowców PSL ziemi radomskiej
Tradycji stało się zadość - u progu nowego roku odbyło się spotkanie samorządowców spod znaku Polskiego Stronnictwa Ludowego. Ponad dwieście osób – w tym liczna reprezentacja szefów organizacji powiatowych i gminnych, starostów, wójtów i burmistrzów z terenu dawnego województwa radomskiego przyjechało do Przytyka, by spotkać się z kolegami i porozmawiać o wspólnych sprawach.

Sala wypełniła się po brzegi, ku radości i satysfakcji gospodarzy, na czele z prezesem Zarządu Powiatowego PSL, starostą Mirosławem Ślifirczykiem. Nie zawiedli także goście honorowi.

Mirosław Ślifirczyk, starosta radomski podkreślił rolę integracji środowiska i znaczenie wspólnoty ludowców przed wyborami samorządowymi. - Jeżeli zjednoczymy nasze działania i ukierunkujemy na jeden cel – zwrócił się do licznie zebranych – to odniesiemy sukces. Musimy spowodować, że ludzie nam zaufają, ponieważ Polskie Stronnictwo Ludowe jest gwarantem normalności. O sukcesie w najbliższych wyborach zadecydują w mniejszym stopniu szyldy i hasła, a w większym ludzie popierający merytorycznych, doświadczonych samorządowców.

Mirosław Ślifirczyk przekazał też noworoczne pozdrowienia i wyrazy szacunku dla obecnych za konsekwencję w działaniach na rzecz lokalnych środowisk od przewodniczącego Rady Naczelnej PSL, posła do Parlamentu Europejskiego Jarosława Kalinowskiego.

Prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL Adam Struzik podkreślał wieloletnią historię i szczególną rolę ruchu ludowego w rozwoju Polski. W jego wystąpieniu nie zabrakło również wątków dotyczących tegorocznych wyborów samorządowych. - Nie walczmy po to, by wygrać z kolegą z tej samej listy – mówił prezes – a swoją energię skierujmy, by wygrać rywalizację z przeciwnikami politycznymi. Naszym celem jest wspólne dobro, a narzędziem do jego realizacji samorządność, solidarność, pomocniczość. To jest zadanie dla nas wszystkich. Prezes wysoko ocenił kondycję powiatowej organizacji szczególnie podkreślając doświadczenie i merytoryczne kwalifikacje działaczy do pełnienia funkcji w samorządach. - Takich ludowców z krwi i kości jest na ziemi radomskiej bardzo wielu – powiedział, a wystąpienia obu prezesów uzupełniły życzenia zdrowia, pomyślności i spełnienia planów w 2018 roku. Podobne watki wybrzmiały także w wystąpieniach dyrektora Biura Parlamentarnego PSL, członka władz krajowych i honorowego prezesa powiatowej organizacji Stanisława Brzózki, który przekazał życzenia od prezesa PSL Władysława Kosiniaka – Kamysza, oraz radnych sejmiku województwa Zbigniewa Gołąbka i Leszka Przybytniaka

Słowa życzliwości przekazał zebranym również ks. Jacek Wieczorek, na co dzień dyrektor i redaktor naczelny Radia Plus w Radomiu. Znaczące słowa o potrzebie wiary i zgody w naszym społeczeństwie głęboko zapadły w serca uczestników wydarzenia.

Sympatycznym akcentem na zakończenie oficjalnej części spotkania był pokaz tańca boogie – woogie w wykonaniu młodzieży z Pionek pod kierownictwem Lidii Żuchowskiej. Biesiada trwała do późnych godzin nocnych, a uczestnicy spotkania świetnie bawili się przy dźwiękach zespołu FOKUS. Był to więc doskonały czas na taniec, ale także na rozmowy i wspomnienia starych - i młodych - dobrych znajomych - relacjonuje Jan Gniadek, sekretarz Zarządu Powiatowego PSL w Radomiu.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft