Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-01-13; 18:42:48 | Radom
Państwowe Porty Lotnicze zainwestują w radomskie lotnisko? Obsłuży 10 mln pasażerów?
Politycy radomskiego Prawa i Sprawiedliwości podczas sobotniej konferencji prasowej poinformowali, że w najbliższą środę, 17 stycznia, podpisany zostanie list intencyjny pomiędzy Państwowymi Portami Lotniczymi a Portem Lotniczym Radom w sprawie przejęcia przez PPL większości udziałów radomskiego lotniska

Gościem konferencji w siedzibie radomskiego PiS-u był dzisiaj prezes PPL, Mariusz Szpilkowski. Przekonywał że, Przedsiębiorstwo dość długo prowadziło analizę dla radomskiego Portu Lotniczego. - I wszystkie badania wykazały, że na Mazowszu będzie zapotrzebowanie na drugi port, który będzie musiał obsłużyć segment niskokosztowy i czarterowy - podkreślił Mariusz Szpikowski. Na korzyść radomskiego lotniska wskazują m.in. korzystne połączenia drogowe, kolejowe aż w końcu dostępność dla pasażerów spoza województwa czy warunki pogodowe. Wszystkie te wykazały, że Radom ma bardzo duży potencjał i wiele zalet, a po pierwszej fazie rozbudowy będzie w stanie obsługiwać 6 mln pasażerów, a docelowo 10 mln.


fot. fanpage PiS Radom
Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft