Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2018-01-16; 10:55:52 | Kultura
BARD(Z)O interesujący koncert
Młodzi, utalentowani i nagradzani artyści, tworzący duet BARDO, zaprezentują autorski projekt muzyczny w Muzeum Witolda Gombrowicza. Koncert odbędzie się w niedzielę, 21 stycznia.

Ich kompozycje trudno przypisać do jednego gatunku, bowiem niezwykle oryginalnie łączą śpiew i muzykę klasyczną z elementami elektroniki.
Barbara Kinga Majewska – wokalistka operowa, autorka tekstów, publicystka, stypendystka Ministra Kultury i absolwentka Royal Academy od Music w Sztokholmie ma na swoim koncie m.in. rolę Kławdii w operze Pawła Mykietyna „Czarodziejska Góra” w reżyserii Andrzeja Chyry, występowała także w Teatrze Wielkim- Operze Narodowej.
Bartłomiej Wąsik jest kompozytorem i aranżerem, współzałożycielem Lutosławski Piano Duo oraz kwartetu Kwadrofonik, a także laureatem Paszportu Polityki z 2014 roku i „Gwarancji Kultury” przyznawanej przez TVP Kultura. Występował na kilku kontynentach (Ameryka, Azja, Europa), a jego wykonania utworów Chopina po koncertach w Chicago Symphony Hall wzbudzały zachwyt. Pianista współtworzy również ze Stanisławą Celińską projekt „Nowa Warszawa”.

Podczas koncertu we Wsoli artyści wykonają współczesne utwory, w całości skomponowane przez Wąsika do tekstów i głosu Majewskiej. Program ten był jednym z wydarzeń w ramach ubiegłorocznego festiwalu NOSTALGIA w Poznaniu.

- Zapraszamy do Muzeum Witolda Gombrowicza, 21 stycznia 2018 r., godz. 17.00. Wstęp wolny. Bezpłatny dojazd z Radomia do Wsoli: zbiórka na przystanku Chrobrego/Czysta (kier. Michałów) o godz. 16.20 - informuje Ewa Witkowska z Muzeum Gombrowicza.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft