Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-01-18; 11:58:20 | Polityka
Sprawa budżetu Radomia na 2018 rok wciąż otwarta
Okazuje się, że sprawa budżetu Radomia na 2018 rok, pomimo dwukrotnego odrzucenia go przez radnych, nie została definitywnie zamknięta. W piątek, w tej sprawie dojdzie do spotkania radnych z przedstawicielami kolegium prezydenckiego.

Czwartek był dniem konferencji i briefingów prasowych dotyczących budżetu Radomia na 2018 rok. Prezydent miasta, Radosław Witkowski: - Cieszy mnie, że po dwóch miesiącach marazmu radni doszli do wniosku, że warto zająć się projektem budżetu. W piątek odbędzie się spotkanie radnych w sprawie budżetu. - Widocznie radni oczekują od nas pomocy, więc my tej pomocy udzielimy - podkreślił. Na spotkaniu będą go reprezentować wiceprezydenci: Karol Semik, Jerzy Zawodnik i Konrad Frysztak.

Wkrótce odbył się także briefing zwołany przez przewodniczącego Rady Miejskiej w Radomiu, Dariusza Wójcika. Przedstawione zostało na nim stanowisko podpisane przez 16 radnych. - Znów wyciągamy rękę do pana prezydenta i chcemy rozmawiać o budżecie miasta Radomia. Chcemy wspólnie z prezydentem zły, niezaakceptowany przez radnych rady miejskiej projekt poprawić - podkreślił Dariusz Wójcik.

Uczestnicząca w briefingu radna niezależna, Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz zaapelowała do szefa miasta o podjęcie rozmów w sprawie budżetu. - My, jako radni, również mamy zobowiązania wobec wyborców, dlatego nie możemy zgodzić się z budżetem opartym na autorskim projekcie prezydenta - mówiła.

Czy radni jeszcze raz na sesji pochylą się nad budżetem miasta? - Czasu jest coraz mniej. Do środy 31 stycznia mamy czas, ale do środy, 24 stycznia musielibyśmy ją zwołać. Zapraszam więc pana prezydenta na jutrzejsze spotkanie, żeby szczerze porozmawiać na temat budżetu - podsumował Dariusz Wójcik.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft