Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-01-26; 21:25:27 | Polityka
Komunikaty władz miejskich i polityków PO po konferencji dot. budżetu
W nawiązaniu do piątkowej konferencji radnych PiS, SLD i niezrzeszonych, zespół medialny Platformy Obywatelskiej wystosował komunikat. Podobnie uczynili wiceprezydent Karol Semik oraz dyrektor kancelarii prezydenta, Mateusz Tyczyński.

Zespół medialny przesłał komunikat o następującej treści: - No i mamy. Mamy szesnastu oburzonych radnych PiS, SLD i „niezależnych" (Pastuszka-Chrobotowicz, Kaca, Chłopicki i Sobieraj), którzy zrobili dziś konferencję prasową, aby wyrazić swoje wielkie niezadowolenie. Wspomniani rajcowie oburzeni są tym, że zastępcy prezydenta Radosława Witkowskiego podczas wczorajszej konferencji prasowej przedstawili mieszkańcom propozycje zmian w budżecie, które wnieść chcą wspomniani radni. Na spotkaniach, które nazywali „negocjacjami” wiceprezydentów sprowadzono do bycia informacją prawną dla radnych, którzy jak się okazuje nie potrafią przygotować poprawek i policzyć ile łącznie kosztują. Wiemy już, że radni opozycji chcą wywrócić Radomski Program Drogowy. Żądają remontu 17 ulic. Paradoksalne jest to, że kilku z nich jest już asfalt, na niektórych niebawem rozpoczną się prace Wodociągów Miejskich. Położymy asfalt, zerwiemy, znów położymy... To się nazywa niegospodarność, ale ważne, że radni po świeżym asfalcie przejdą suchą stopą. Szkoda, że mieszkańcy 68 gruntowych ulic już nie - czytamy w komunikacie.
- Chcąc sfinansować swoje kaprysy, a także uprawiać politykę w najgorszym wydaniu domagają się cięć w kulturze co może skutkować brakiem Dni Radomia, uroczystych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, o których tak głośno krzyczał radny Sobieraj, obchodów Czerwca, podczas których możemy przypomnieć sobie o historii naszego miasta czy Festiwalu Artystów Ulicznych.

Koledzy i koleżanki! Wycofajcie się z tych szkodliwych poprawek. Zgłosiliście wiele dobrych pomysłów, ale niestety także wiele złych. Mówicie, że poradzicie sobie sami. Ale zapominacie, że nie jesteście sami. Za plecami macie mieszkańców, którzy oczekują od was solidnej pracy, nie przepychanek. Ślubowaliście słowami:„(…) ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców”. Zatem sprawujmy wszyscy ten mandat właśnie w taki sposób. Nie kosztem Radomia i radomian, a dla nich. Bo to oni najęli nas do pracy na rzecz miasta - zakończył zespół medialny PO.

Wiceprezydent Karol Semik nie zgadza się natomiast z zarzutem, że Urząd Miejski nie udzielił radnym merytorycznej pomocy. - Protokoły z naszych spotkań są do wglądu. To co dziś mówi grupa radnych nie jest prawdą. Cały czas podkreślaliśmy, że my jako wiceprezydenci i nasze wydziały służymy pomocą. Na wszelkie zadawane pytania odpowiadaliśmy merytorycznie. Natomiast nie wyobrażam sobie sytuacji, w której ktoś chce wnieść poprawkę, a jej autorem miałby być Urząd Miejski, który sam takiej poprawki nie wnosi. Używając terminologii sportowej, radni "zakiwali się". Coś co mogli zrobić od 15 listopada zrobili w ostatnich dniach trochę na pokaz i nie było to podyktowane dobrem mieszkańców Radomia - mówi wiceprezydent Karol Semik.

Dyrektor Kancelarii Prezydenta Mateusz Tyczyński podtrzymuje stanowisko przedstawione na wczorajszej konferencji prasowej: - Wczoraj przedstawiliśmy spodziewane, negatywne skutki proponowanych zmian w budżecie. Dziś widzimy, że niestety radni opozycji nie zamierzają się z nich wycofywać. Podtrzymujemy stanowisko, że nie zrealizowanie szeregu planowanych inwestycji takich jak na przykład: utwardzanie dróg gruntowych, budowa parkingu przed szpitalem, budowa dróg wokół nowej hali i stadionu, zakup wyposażenia kamienicy Deskurów, modernizacja parku na Obozisku, a także obcięcie wydatków na kulturę, a nawet na odśnieżanie ulic, będzie szkodliwe dla miasta i jego mieszkańców. Tak długo, jak tylko będzie to możliwe, będziemy przekonywać, argumentować, ale ostateczna decyzja należy do większości w Radzie Miejskiej - mówi dyrektor Kancelarii Prezydenta
Mateusz Tyczyński.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft