Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-01-30; 09:51:17 | Kultura
Zawirowania Radomskie – warsztaty oraz potańcówka
Przed nami karnawałowe Zawirowania Radomskie. Tym razem, w sobotę, 3 lutego, zabrzmi muzyka spod Szydłowca i Przytyka. Wszystkie wydarzenia odbędą się na Scenie Obozisko

Wydarzenie popularyzuje tradycje muzyczne, taneczne i śpiewacze z Radomszczyzny realizowane jest przez Radomską Inicjatywę Oberkową, Fundację Republika Radomska oraz Miejski Ośrodek Kultury "Amfiteatr".

Tym razem zabrzmi muzyka spod Szydłowca i Przytyka. Uwaga, wstęp na zabawę taneczną jest płatny. Na wydarzenie składają się warsztaty przyśpiewek, warsztaty taneczne i zabawa taneczna.

Warsztaty:
- warsztaty przyśpiewkowe: godz. 13:00 – 15:30,
- warsztaty taneczne: godz. 16:30 – 19:00.
Zabawa taneczna rozpocznie się o godz.19:30 i zakończy ok godz. 1:00.

Warsztaty przyśpiewkowe poprowadzi Tadeusz Cieślak, znany i ceniony śpiewak z Przystałowic Małych – okolice Przysuchy. - Ze względu na tonację głosu, te warsztaty są przeznaczone dla mężczyzn. Przyśpiewki to specyficzny rodzaj rymowanego śpiewu w rytmie trójmiarowym. Śpiewa się je do tzw. oberków ciągłych - zapowiada Czesław Pióro z Radomskiej Inicjatywy Oberkowej.

Warsztaty taneczne poprowadzą Marianna i Tadeusz Cieślakowie, znakomita para tancerzy z Przystałowic Małych. - Podzielą się swoimi umiejętnościami tańczenia oberka, które znane są im od młodości. Oberek jest tańcem wirowym w rytmie trójmiarowym. Zalecane jest, aby na warsztaty taneczne zabrać wygodne buty - panowie na płaskiej podeszwie, a panie z niskim obcasem - zaznacza Pióro.

Warsztaty będą realizowane w ramach stypendium z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie "twórczość ludowa". Do tańca zagrają Kapela Jana Kmity z Przystałowic Małych oraz Kapela Niwińskich.

Na warsztaty obowiązują zapisy nr tel.: 602-827-342, e-mail: oberekradomski@gmail.com. Wstęp wolny.

Na zabawę taneczną wstęp po 10 zł, płatne przy wejściu.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft